Zawsze jest czas na miłość 2017

Hampstead 2017

Big 9fd4b0c4 6207 48e2 b205 227f9d733c8d
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 11 sie 2017 (2017-08-11)
  • Światowa premiera 23 cze 2017 (2017-06-23)
  • Gatunek Obyczajowy, Komedia, Dramat, Romans
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Joel Hopkins
  • Scenariusz Robert Festinger
  • Aktorzy Diane Keaton, Brendan Gleeson, James Norton

Emily Walters jest amerykańską wdową mieszkającą w sąsiadującej z wiejskim otoczeniem dzielnicy Londynu. Kobieta nie może jednak znaleźć sobie miejsca w życiu. Nie ma głowy do takich "drobnostek" jak własne mieszkanie, finanse czy przyszłość własnego syna. Pewnego dnia poznaje ekscentrycznego właściciela osobliwej chatki znajdującej się na obrzeżach miasta. Między nimi rodzi się wyjątkowa więź, która przeczy wszystkim konwenansom. Wkrótce mężczyzna staje się celem nieuczciwych przedsiębiorców, którzy chcą go wysiedlić. Emily zrobi wszystko, aby mu pomóc, ryzykując nawet odrzucenie przez grono dotychczasowych znajomych. Mężczyzna okazuje się być wrażliwym romantykiem, a nietypowa relacja z każdym dniem przeradza się w "coś więcej". Niespodziewany romans wypełnia lukę w życiu obojga.

Recenzje

60

Zawsze jest czas na miłość to spokojna opowieść, pozbawiona kontrowersji. Możemy na spokojnie, w wygodnym fotelu wartościować swoje dotychczasowe życie, przeżyć kilka wzruszeń i poczuć należyte ukojenie.


50

"Zawsze jest czas na miłość" - zamiast zaangażowania, widz odczuwa raczej obojętność.


50

"Zawsze jest czas na miłość" na szczęście od samego początku nie obiecuje nic ponad uroczą opowiastkę, więc nie ma tu mowy o rozczarowaniu z powodu zbyt wygórowanych oczekiwań.


50

Film ten świetnie nadaje się na reklamę przedmieść Londynu, gotowych przyjąć seniorów z portfelami wypełnionymi banknotami.


?

To, co najważniejsze w tym filmie, tkwi w dialogach oraz aktorstwie. Te pierwsze – oszczędne, zbudowane w dużej mierze na niedopowiedzeniach, półsłówkach, dopełnione przez talent Keaton i Glessona, wypadają wiarygodnie.


Proszę czekać…