Dwie kobiety 2017

Sage femme 2017

Big 485b4d1d 6777 4727 87fa dc53bae2083c
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 sie 2017 (2017-08-25)
  • Światowa premiera 14 lut 2017 (2017-02-14)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Martin Provost
  • Aktorzy Catherine Deneuve, Catherine Frot, Olivier Gourmet

Claire (Catherine Frot), samotna matka przed pięćdziesiątką, wiedzie nudne monotonne życie. Każdy kolejny dzień niczym nie różni się od poprzedniego. Wszystko zmienia się, gdy bohaterka odbiera telefon od Beatrice (Catherine Deneuve), siedemdziesięcioparoletniej kobiety, która kilka dekad wcześniej była kochanką jej ojca. Szybko okazuje się, że Beatrice jest całkowitym przeciwieństwem Claire, ale obie panie łączy o wiele więcej, niż mogłyby przypuszczać.

Recenzje

67

"Dwie kobiety" to świetnie zagrany, choć niezbyt głęboki dramat psychologiczny. Samotna 50-latka i śmiertelnie chora kochanka jej ojca.


60

"Dwie kobiety" wypada traktować jako wyjątkowy portret przyjaźni kobiet. W polskiej kinematografii mierzyła się z tym tematem ponad trzydzieści lat temu Magdalena Łazarkiewicz w niezapomnianym "Przez dotyk", który przy okazji filmu Provosta warto ...


60

Delikatny humor, meandrujący pomiędzy odrobiną goryczy zabarwionej próbami moralizowania.


50

 Scenariusz Dwóch kobiet pozbawiony jest jakichkolwiek niespodzianek - jeżeli ktoś widział jeden film o "parze nie do pary", widział je wszystkie.


50

Francuskie kino może dalej toczyć się kołem – jest ser, jest wino, tylko Luwru (ktoś zapomniał wkleić?) jakoś dziwnie tutaj mało.


?

Frot i Deneuve – pozostając w najlepszej aktorskiej formie – stworzyły przejmujący, skupiający uwagę, wiarygodny duet.


?

To bezpośrednie, ale elegancko opowiadające kino o dojrzałości, uroczo powątpiewające w potrzebę jej obecności całą dobę w naszym życiu.


Proszę czekać…