Sława 2016

Slava 2016

Big 8d903d1a fff9 43d0 86f6 858a7f6a7051
74
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 25 sie 2017 (2017-08-25)
  • Światowa premiera 04 sie 2016 (2016-08-04)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Bułgaria, Grecja
  • Reżyseria Kristina Grozeva, Petar Valchanov
  • Scenariusz Kristina Grozeva, Petar Valchanov
  • Aktorzy Stefan Denolyubov, Margita Gosheva, Kitodar Todorov

Tzanko jest odludkiem, szarym pracownikiem kolei, którego życie jest kolażem przygniatającej monotonii, marazmu i nijakości. Pewnego dnia znajduje na stacji dużą sumę pieniędzy, którą uczciwie postanawia oddać na komisariat. Nie przeczuwa jednak, że tym samym stanie się ofiarą korupcyjnej intrygi, za którą stoi młoda, bezwzględna i pozbawiona skrupułów pracownica rządowa o imieniu Julia. Kobieta wciąga Tzanko w misternie zaplanowaną aferę, która prawie zniszczy jego życie. Tzanko postanawia oczyścić się z nieswojej winy i staje do nierównej walki.

Recenzje

80

To intrygująca historia pełna fascynujących bohaterów bez prostego podziału na dobrych i złych. Ten film to majstersztyk obserwacji ludzkich postaw.


80

Sława to doskonale skonstruowane kino krytyczne i społecznie zaangażowane, ale z zacięciem artystycznym co udowadnia jedna z kilku metafor.


70

Kreacje aktorów, humor i głęboka empatia obecne w "Sławie" tworzą kino, któremu – niezależnie od pory roku – warto dać szansę.


67

Film chętnie operuje groteskowym przerysowaniem, bywa całkiem zabawny, ale im dalej w las, tym robi się ciemniej


?

Nowy film Kristiny Grozewej i Petara Walchanowa ma wiele znaczeń. Jest, przede wszystkim, opowieścią o sile kłamstwa i mistyfikacji, które nieustająco są i będą narzędziem władzy.


Proszę czekać…