Annabelle: Narodziny zła 2017

Annabelle 2 2017

Big 5e6c1bd4 1d69 40de a48b 47b66f444a2a
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 11 sie 2017 (2017-08-11)
  • Światowa premiera 19 cze 2017 (2017-06-19)
  • Gatunek Horror
  • Kraj USA
  • Reżyseria David F. Sandberg
  • Scenariusz Gary Dauberman
  • Aktorzy Stephanie Sigman, Anthony LaPaglia, Talitha Bateman

Annabelle powraca! Kilka lat po tragicznej śmierci córeczki lalkarz i jego żona przyjmują pod swój dach zakonnicę i dziewczynki z sierocińca, które niedługo potem staną się celem opętanego dzieła rąk lalkarza — Annabelle.

Recenzje

78

Annabelle: Narodziny zła wbija w fotel i przyprawia o szybsze bicie serca. Fani gatunku muszą koniecznie przeżyć to w kinie.


70

Prequel prequela będącego jednocześnie spin offem oraz origin story… To się nie mogło udać, a jednak wypadło zaskakująco przyzwoicie, zwłaszcza na tle części pierwszej, czyli drugiej, czyli… trzeciej?


70

Po nieudanych pierwszych narodzinach szybko wymyślili drugie i trzeba przyznać, że tym razem się udało. Nowa "Annabelle" i nowe "Narodziny zła" to bardzo udany początek.


70

Film Sandberga świetnie też komponuje się z pierwszą odsłoną o Annabelle, dzięki czemu, jak w przypadku Piły, możemy te produkcje oglądać ciągiem, mając wrażenie, że oglądamy jeden długi film podzielony na dwa akty.


70

Twórcą nie brakuje wyobraźni a studio wspiera ich aby tworzyć dobre i zaskakujące horrory potrafiące wciągnąć widza.


70

Zbudowany klimat momentami może trącić myszką, ale skupienie postaci w jednym miejscu, ograniczenie do minimum efektów i gra światłami sprawi, że niejednokrotnie podskoczycie w kinowym fotelu.


60

Solidna rozrywka, która posiada w sobie na tyle dobrą – aczkolwiek niepozbawioną klisz i znanych bohaterów – historię, że amatorzy kina grozy z pewnością nie raz będą musieli obgryzać paznokcie w trakcie seansu.


60

Wśród mało oryginalnych i dość schematycznych przedstawicieli gatunku, nowa Annabelle wyróżnia się i to zdecydowanie na plus…


50

Stary temat, znani bohaterowie, ale brak świeżego punktu widzenia. Koneserów gatunku film Sandberga nie zaskoczy, ale powinien spodobać się tym, którzy lubią się bać na filmach, które już widzieli.


?

„Annabelle: Narodziny zła” została bowiem skrojona tak, aby sprostać oczekiwaniom szerokiej grupy odbiorców, nie zapominając przy tym o miłośnikach gatunku.


Proszę czekać…