Mroczna wieża 2017

The Dark Tower 2017

Big 0120f1ac 8ef5 4f44 9608 ed09af6c703b
38
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
9
  • Polska premiera 11 sie 2017 (2017-08-11)
  • Światowa premiera 03 sie 2017 (2017-08-03)
  • Gatunek Akcja, Horror, Western, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Nikolaj Arcel
  • Scenariusz Akiva Goldsman, Nikolaj Arcel
  • Aktorzy Tom Taylor, Idris Elba, Matthew McConaughey

Historia Rolanda Deschaina, ostatniego żyjącego członka bractwa rewolwerowców, który próbuje dostać się do tytułowej Mrocznej Wieży; miejsca będącego centrum wszystkich światów. Długa droga do tego mitycznego miejsca okupiona jest stratą, nadludzkim wysiłkiem i cierpieniem. We wszystkich działaniach Roland posługuje się Drogą Elda, kodeksem honorowym, który określa całe jego życie. Tymczasem świat rozpada się, mieszają się czasoprzestrzenie, światy równoległe. Podróż Rolanda ma tylko jeden cel – ocalić świat przed samozagładą.

Recenzje

65

Filmową adaptację Mrocznej Wieży jak najbardziej mogę polecić wszystkim tym widzom, którzy oczekują letniego blockbustera pełnego akcji z niegłupią fabułą, który ocieka absorbującą magią.


50

"Mroczna wieża" stanowi dziwaczną filmową konstrukcję, która nie jest ani funkcjonalna, ani zjawiskowa.


50

"Mroczna wieża" jest równie mroczna, jak niebo nad równikiem i równie krucha, jak domek z kart. Nie taki chyba był plan.


50

Dzięki aktorom dostaliśmy tu ładnego wizualnie średniaka. Gdyby nie dobre kreacje, film byłby po prostu słaby.


50

Mamy wielotomową sagę mrocznej fantasy, autorstwa najbardziej kasowego i najczęściej filmowanego pisarza na świecie. Mamy świetną obsadę. Mamy tłumy czekających wiernych fanów. Co może pójść źle? Bardzo wiele.


40

Niestety finalny produkt okazał się artystyczną klapą dla krytyków oraz widzów, którzy książki znają i dla tych, którzy ich nie przeczytali.


33

„Mroczna wieża” posiada niezwykły filmowy potencjał. Nie pozostaje mi jednak nic innego, niż grzecznie zaczekać, aż temat ruszy jakiś spec od powalających na kolana seriali.


33

Zamiast wirować pośród równoległych rzeczywistości z rozdziawioną buzią, pozostaje zdystansowany do ekranowego świata.


30

Mroczną wieżę Nikolaja Arcela spowija mrok tajemnicy. Reżyser z dzielnością godną pilotów kamikaze prześlizguje się między ignorancją a brakiem pomysłu na to, w jaki sposób wypełnić luki w scenariuszu.


30

Doskonale nijaka "Mroczna Wieża" nie ma nawet potencjału, by stać się w przyszłości kultową złą ekranizacją, to film prowokujący natychmiastową amnezję.


30

Mroczna Wieża runęła. Człowiek w Czerni podążał przez pustynię, a pusta, bezbarwna pulpa podążała w ślad za nim – parafrazując najsłynniejszy cytat z całego cyklu książek mistrza grozy.


30

Mroczna wieża dużo lepiej sprawdziłaby się jako wysokobudżetowy serial telewizyjny niż film kinowy, ale najwidoczniej ludzie z Sony mieli na ten temat inne zdanie.


20

Słowo ‚nudny’ w przypadku tej produkcji, to nad wyraz delikatny i dyplomatyczny eufemizm…


20

Przedstawiana historia nie potrafi wciągnąć widza a wszechobecna nuda sprawiła, że gdy tylko zobaczyłem napisy końcowe chciałem jak najszybciej ewakuować się z sali kinowej.


?

Stracony potencjał? Częściowo tak, bo wielu marzyło o spektakularnym dziele, którego rozmach przećmi to, co widziało kino. Tego próżno szukać w dziele Nikolaja Arcela.


?

Konwencja westernu, filmów gangsterskich, horroru, dark fantasy, filmów psychodelicznych – tak dużo filmowych smaczków można tu odnaleźć.


Proszę czekać…