Valerian i Miasto Tysiąca Planet 2017

Valerian and the City of a Thousand Planets 2017

Big 6e85aaea 4b41 44ed 9a88 a68f26c41855
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
8
Negatywne
2
  • Polska premiera 04 sie 2017 (2017-08-04)
  • Światowa premiera 17 lip 2017 (2017-07-17)
  • Gatunek Sci-Fi, Przygodowy, Akcja
  • Kraj Francja, USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Luc Besson
  • Scenariusz Luc Besson
  • Aktorzy Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen

Valerian (Dane DeHaan) i Laurelina (Cara Delevingne) to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. Podczas misji w Mieście Tysiąca Planet - kulturowym i politycznym centrum galaktyki - przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Recenzje

75

Valerian i Miasto Tysiąca Planet" mówi wiele o współczesnym świecie, może być nawet traktowany jako komentarz w kwestii problemów migracyjnych i porozumienia między narodami.


70

Dwadzieścia lat po Piątym Elemencie Luc Besson powraca do spektakularnego kina SF. I nie zawodzi – Valerian i Miasto Tysiąca Planet to udana wakacyjna propozycja.


70

Film dla wszystkich wielbicieli gatunku z otwartym umysłem, dla tych, którzy cenią rozrywkę lekką i przyjemną, ale i owych, którzy lubią doszukiwać się smaczków i ukrytych znaczeń.


67

"Valerian i Miasto Tysiąca Planet" miał zachwycać i w tym sensie spełnia swoje zadanie, przenosi widzów na dwie godziny w zupełnie inną rzeczywistość.


66

"Valerian i miasto tysiąca planet" to wizualnie piękny, ale chaotyczny film, z pogmatwaną fabułą i słabym scenariuszem.


60

Widać w tej produkcji dużo serduszka i dbałości o szczegóły. Jednak całość wygląda tak, jakby Besson tak bardzo desperacko chciał nakręcić ten film, że zapomniał o kilku podstawowych aspektach kina przygodowego.


60

Besson rzuca żartami, tworzy wyszukaną alegorię, ale całość jest niezwykle poprawna. Valerian to filmowa przypowieść o nas samych przedstawiona w kolorowym anturażu.


60

"Valerian" nie do końca satysfakcjonuje jako opowieść, to raczej film-doświadczenie, film-zjawisko. Więcej tu francuskiego barokowego szyku niż bezpiecznego hollywoodzkiego kręgosłupa.


60

Jeżeli macie ochotę na widowisko 3D, to lepszego filmu do obejrzenia w okularach w tym roku nie znajdziecie i to zdecydowanie podwyższa ostateczną notę.


60

Znając francuskiego reżysera, jego upór i miłość do tych postaci, jest prawie pewne, że doczekamy się kontynuacji – czekam, bo świat Valeriana jest zbyt fascynujący i bogaty, aby opuścić go po jednym tylko filmie.


60

Trochę za mało na hit, wystarczająco na niezobowiązującą rozrywkę na wieczór.


60

Zawarto w nim ogromny kalejdoskop barw i zachwycających efektów komputerowych, lecz zapomniano jak ważne są relację pomiędzy głównymi bohaterami, tak naprawdę kreujące film.


50

Valerian i Miasto Tysiąca Planet mieni się i popisuje wyobraźnią oraz efektami specjalnymi, ale nie ma nic więcej w warstwie narracyjnej do zaproponowania – jest bezpiecznie i asekurancko.


40

Rzeczywistość jest bowiem taka, iż Besson nadal tkwi w marazmie i na horyzoncie nie widać słynnego wiatru zmian.


30

Bensson stworzył piękną filmową błyskotkę, którą może i początkowo kuszeni mieniącymi się kolorami i przepychem kupimy, ale po seansie szybko odłożymy na zakurzoną półkę z podpisem: „do zapomnienia”.


Proszę czekać…