Maudie 2016

2016

Big 7ad86592 a405 4e4b b819 8e11fd71949b
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 29 wrz 2017 (2017-09-29)
  • Światowa premiera 02 wrz 2016 (2016-09-02)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Romans
  • Kraj Irlandia, Kanada
  • Reżyseria Aisling Walsh
  • Scenariusz Sherry White
  • Aktorzy Sally Hawkins, Ethan Hawke, Kari Matchett

Film jest niezwykłym romansem, w którym pewien samotnik (Ethan Hawke) proponuje kruchej, ale zdeterminowanej kobiecie zwanej Maudie (Sally Hawkins), żeby była jego gospodynią domową. Maudie, choć jest zgarbiona i ma kalekie dłonie, jest pełna energii. Chce być niezależna, żyć z dala od jej nadopiekuńczej rodziny – i przede wszystkim pragnie z wielką pasją malować obrazy

Recenzje

85

Twórcy filmu "Maudie" odwalili kawał dobrej roboty. W niesamowicie lekki, przystępny, ciekawy i zaskakująco wciągający sposób byli w stanie opowiedzieć nam niezwykłą opowieść o nietuzinkowej parze.


55

Mimo tego, że film jest urzekający i ma kameralny, intymny klimat, to czegoś w nim zdecydowanie brakuje.


90

Pod względem kruchości, niedoskonałości ruchów Sally Hawkins przypomina mi tutaj Eddiego Redmayne’a w Dziewczynie z portretu. A może on ją, mimo odwróconej chronologii?


60

„Maudie” to film bardzo wolny i oszczędny w środkach wyrazu. Broni się jednak samą treścią. Nie staje się zbyt nużący, a odpowiednio dawkowana muzyka w poruszających momentach podbija emocje.


60

Piękny, wyważony i wielowymiarowy portret kobiety, artystki.


83

Niekonwencjonalny film biograficzny o kanadyjskiej malarce-prymitywistce Maud Lewis i jej jeszcze bardziej niekonwencjonalnym związku z chamem i prostakiem, u którego pracuje jako służąca.


70

W biografii ludowej artystki Maudie Lewis zakochani porównują się do pary niedopasowanych skarpetek. A my im wierzymy.


?

"Maudie" doskonale pokazuje niemal terapeutyczną moc pasji jaką dla głównej bohaterki jest malarstwo. Ciekawie uchwycono także reakcje otoczenia na jej dokonania.


80

Maudie dosłownie realizuje: Więc chodź, pomaluj mój świat! To niepastelowa, nie tak kolorowa, jak jej obrazy (a tak widzi świat) nieprosta historia miłosna bez wykrzykników, a z wielkim wyczuciem i uczuciem.


40

Maud Lewis jest jedną z najbardziej znanych artystek folklorystycznych Kanady. Na jej obrazach pojawiają się kolorowe krajobrazy, kwiaty, ptaki i koty. Dziecięca prostota niesie w sobie niezwykły optymizm patrzenia na świat i radość płynącą z obse...


Proszę czekać…