The Florida Project 2017

2017

Big d97220ce 65ff 4cdd 95c0 89d92d3af942
80
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 29 gru 2017 (2017-12-29)
  • Światowa premiera 22 maj 2017 (2017-05-22)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Sean Baker
  • Scenariusz Sean Baker, Chris Bergoch
  • Aktorzy Willem Dafoe, Brooklynn Prince, Valeria Cotto

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel _Magic Castle,_ wściekle liliowy budynek z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Moonee, niczym odkrywca z przygodowej powieści, każdego dnia przemierza okolice i razem z kolegami odkrywa tajemnice niezwykłego miejsca, w których przyszło im żyć. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

Recenzje

100

The Florida Project stwierdzicie, że to film o niczym - musiało wam coś umknąć. Baker zrobił wszystko, by widz mógł obserwować świat oczami dziecka, które jeszcze nie zna okrucieństwa tego świata.


80

Baker opowiada swoją historię w absolutnie nieprotekcjonalnym tonie, bez cienia oceny.


70

Choć The Florida Project jest barwny i pełen życia, daleko mu do optymistycznych wizji świata. Baker pokazuje, że raj nie istnieje, a każda decyzja niesie swoje konsekwencje.


70

Eksplorując różne oblicza relacji matki i córki, więzi z miejscem, czy zderzeniem z szarą codziennością, reżyser potrafi także wyłapać humorystyczne momenty w dość smutnej rzeczywistości, którą portretuje.


?

Oglądając dzieło reżysera można poczuć się, jakby ktoś pokazywał nam swój album rodzinny z mnóstwem zdjęć w środku. Mamy szansę odczytać płynącą z nich historię i wyraźnie wczuć się w przeżycia kolejnych postaci.


Proszę czekać…