Logan: Wolverine 2017

Logan 2017

Big 407e5f31 e1da 435f 98e4 cb1316da7541
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 03 mar 2017 (2017-03-03)
  • Światowa premiera 17 lut 2017 (2017-02-17)
  • Gatunek Akcja, Sci-Fi, Dramat, Thriller
  • Kraj USA, Australia, Kanada
  • Reżyseria James Mangold
  • Scenariusz Michael Green, Scott Frank
  • Aktorzy Hugh Jackman, Dafne Keen, Patrick Stewart

Zmęczony życiem Wolverine czuje się zagubiony w świecie, w którym zdziesiątkowani mutanci X-Men żyją na marginesie społeczności ludzkiej. Jego mentor Charles Xavier (Patrick Stewart), znany jako Profesor X, przekonuje go, by wziął udział w ostatniej misji, w której stawką jest życie młodej dziewczyny, jedynej nadziei rasy mutantów.

Recenzje

80

Nie jest to typowy film o superbohaterach. Pełno tu niezobowiązującej nostalgii, gorzkiej autorefleksji bohaterów i surowego realizmu, które na nowo


70

Świetne i bezceremonialne podsumowanie filmowej kariery Logana, chociaż film w kilku elementach wyraźnie kuleje.


70

Logan to bez żadnych wątpliwości najlepszy film superbohaterski ostatnich lat.


65

Marvel znowu uderzył. Ciosy są dosyć przewidywalne, ale realnie dotkliwe. Nie dlatego, że Logan: Wolverine jako film boli, tylko dlatego, że w swojej kategorii wagowej jest udany. Kino lubi patrzeć jak człowiek się rozpada, a tutaj na dodatek dna ...


50

"Logan: Wolverine" stara się iść trochę pod prąd mitologii Marvelowskich superbohaterów . Obiecuje więc nowe podeście do tematu, ostatecznie jednak tych obietnic nie dotrzymując. Twórcom zabrakło konsekwencji, ale przede wszystkim chyba odwagi.


?

Choć już za poprzednim stał ten reżyser, to dopiero teraz zrozumiał, o co tu chodzi, zrozumiał, że Wolverine to nie tyle dziecko Marvela, ile Sergia Leone, jest dobry, zły i brzydki, wszystko naraz, i dał mu film, na jaki zasługuje.


Proszę czekać…