Dunkierka 2017

Dunkirk 2017

Big 4157e39c 9af8 4f25 b802 60f64a0bbe4c
85
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 21 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
19
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 21 lip 2017 (2017-07-21)
  • Światowa premiera 16 lip 2017 (2017-07-16)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Historyczny, Wojenny
  • Kraj Wielka Brytania, Holandia, Francja, USA
  • Reżyseria Christopher Nolan
  • Scenariusz Christopher Nolan
  • Aktorzy Fionn Whitehead, Tom Glynn-Carney, Jack Lowden

Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem ponad kanałem La Manche, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi z załogą złożoną zarówno z wojskowych, jak i cywilów wyruszają w desperacką misję ratunkową, ryzykując życiem i ścigając się z czasem, aby ocalić choć garstkę żołnierzy.

Recenzje

100

„Dunkierka” to dzieło przypominające perfekcyjny horror – nie widzimy wroga, ale klimat i wrażenie jakie wywiera na nas produkcja sprawiają, że nasz strach sięga zenitu!


93

Nolan 3 lata temu starał się nam udowodnić, że zrobi sci-fi, które będzie stanowić punkt odniesienia i stanie się Odyseją kosmiczną XXI wieku. Wtedy poległ, ale teraz się spektakularnie odradza. Zrobił kino wojenne na miarę naszych czasów.


90

Dunkierka ma w sobie wirtuozerię opowiadania i indywidualny styl Nolana. Ta bezosobowa – bez wyraźnych bohaterów – opowieść jest pełna duszy i materiału do rozmyślania, który nie narzuca nachalnie konkretnych tez i argumentów.


90

Christopher Nolan "Dunkierką" otworzył nowy rozdział w portretowaniu wojennego horroru. Stworzył wizualne arcydzieło wypełnione surowymi elementami kina artystycznego.


90

Tysiące statystów, tysiące kreatywnych rozwiązań – tysiące sekund niespotykanej, wojennej atmosfery.


90

Dunkierka jest pierwszą pozycją w filmografii Nolana, w której reżyserski kunszt wreszcie doścignął sztukę. Dobra zmiana.


90

Dunkierka ma w sobie wszystko, co kino wojenne dotykające tematyki walki z nazistami powinno mieć. Znajdziemy w tym filmie akcję, kontekst historyczny, napięcie, dużo wybuchów, mało słów oraz oddech przeciwników, który bezustannie czujemy na plecach.


90

Bez zbędnego patosu oraz gloryfikacji. Prosto, a zarazem z pazurem. Z odpowiednim klimatem oraz porządną dawką emocji.


90

Dunkierka Nolana choć jest filmem wojennym, jak najlepsi przedstawiciele swojego gatunku, nie skupia się tylko na widowiskowości, wybuchach i aktach heroicznej odwagi.


90

Dunkierka to według piszącego te słowa najlepszy film Christophera Nolana, w którym perspektywa czasowa jest czymś więcej niż cyrkową żonglerką.


90

Dunkierka, to techniczny majstersztyk uzupełniony najwyższym poziomiem aktorstwa, który powstał w oparciu o bardzo zręcznie napisaną fabułę.


90

„Dunkierka” wymyka się schematom na wielu płaszczyznach. To dzieło wymagające uwagi, nakręcone z rozmachem i pietyzmem. I chociaż brytyjski reżyser nie osiągnął perfekcji, nigdy nie był jej tak blisko.


83

Precyzyjny, świetnie zrealizowany, przejmujący film o wielkiej operacji z czasów II wojny światowej


83

Nolan dowodzi wprawności jako scenarzysta i reżyser. Umiejętnie konstruuje opowieść, często poprzez intensywne obrazy oraz montaż równoległy, nadając całości surową formę.


80

Czy zaś jest to najlepszy film Nolana? Choć jestem wielkim fanem klimatów wojennych, to jednak u mnie zajmuje on drugie miejsce. Trochę mu brakuje do Memento.


80

"Dunkierka" nie tylko przykuwa do fotela, ale prowokuje do myślenia, jeszcze długo po seansie. Brzmi jak ideał.


80

Trudno nie być pod wrażeniem formalnej perfekcji i maestrii, z jaką reżyser zmierza do obranego celu.


70

Christopher Nolan dekonstruuje w swoim stylu współczesne kino wojenne, tworząc oryginalne i ciekawe widowisko.


70

Dunkierkę napędza sztuczne serce, brakuje tu pulsującej żywym mięsem pompy na przykład Szeregowca Ryana, ale technicznie produkcja jest bez dwóch zdań znakomita.


60

Jest to film pięknie nakręcony, ale po seansie ma się wrażenie, że raczej pusty.


?

Wchodząca na ekrany kin 21 lipca "Dunkierka" to wizualny i emocjonalny majstersztyk i najlepszy film Chistophera Nolana od czasu "Incepcji".


Proszę czekać…