Wojna o planetę małp 2017

War for the Planet of the Apes 2017

Big 3ec21fba 9b5d 45ad b27b 9e5801ce31f8
79
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
14
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 28 lip 2017 (2017-07-28)
  • Światowa premiera 11 lip 2017 (2017-07-11)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Sci-Fi, Przygodowy, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Matt Reeves
  • Scenariusz Matt Reeves, Mark Bomback
  • Aktorzy Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn

Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety. Reżyseria: Matt Reeves, w rolach głównych: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn i Toby Kebbell.

Recenzje

90

Dawno nie widziałem tak wysokobudżetowego filmu wakacyjnego, który przy okazji byłby tak wyciszonym i stonowanym obrazem, naciskającym głównie na opowieść, a nie tylko wyłącznie na samą akcję.


90

Powiedzieć o tym filmie, że to techniczny majstersztyk, to nie powiedzieć nic.


90

Na sali kinowej wzruszyłem się nie raz a perfekcyjnie dawkowana fabuła wprowadzała mnie coraz bardziej w sidła niepewności.


90

Wojna o planetę małp to mocne kino – w każdym aspekcie. Film Reevesa to emocje, wiara, hart ducha i spełnienie.


80

Ten świat został zbudowany od podstaw – najpierw zamieniono go w coś, w co można uwierzyć, z kolei później w coś, czego można dotknąć. Przyszłość jest w tym uniwersum nieodgadniona, teraźniejszość przerażająca, a przeszłość – wciąż żywa.


80

Niezwykle inteligentny, przemyślany moralnie i piękny obraz, w którym Serkis – po raz kolejny – przekracza granice aktorskiej sprawności.


80

Wojna o planetę małp to kino, które nie nadużywa technologii, a skupia się na historii, smutnej i okrutnej, nie pozostawiając nas obojętnymi wobec kataklizmu pokazanego na ekranie, którego autorami nie są wcale zwierzęta.


80

Wojna o Planetę małp to w końcu urocza zabawa analogiami i nawiązaniami, czy to do oryginalnej serii, czy to do popkultury w ogóle.


80

Nie jest to rozrywka dla fanów wybuchów i walk, choć tego też nie brakuje, bo najważniejsze jest ukazanie, że ludzie sami sobie są winni. Kto w tym konflikcie potrafi być bardziej ludzki, a kto jest zwierzęciem łaknącym przelewu krwi?


75

Jest wyjątkowo wyciszoną rozrywką jak na standardy panujące w science fiction, momentami wręcz opowiada historię za pomocą ciszy, pomruków, ekspresji twarzy, postaw ciała małp.


70

Produkcja w reżyserii Matta Reevesa to pierwszy blockbuster tego lata, na który faktycznie warto się wybrać do kina.


70

Smutna to wizja, ale jakże obrazowa przestroga w czasach, gdy skrajność i bezkompromisowość biorą górę nad rozsądkiem i humanizmem.


67

Domykająca małpią trylogię "Wojna o planetę małp" ma apokaliptyczno-biblijny posmak. Finalne starcie ludzi i inteligentnych małp jest brutalne i, jak wcześniej, mocno stawia pytanie o to, czy bycie człowiekiem wystarczy, żeby postępować "po ludzku".


67

Dużo mocniej niż w poprzednich filmach niuansuje się tu emocje, rozgrywając je przy pomocy zbliżeń, niedopowiedzeń, drobnych gestów.


Proszę czekać…