Podwójny kochanek 2017

L'amant double 2017

Big de289b93 1bc9 49b7 8e9f 5c3c7392a0b2
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 25 sie 2017 (2017-08-25)
  • Światowa premiera 26 maj 2017 (2017-05-26)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Francja
  • Reżyseria François Ozon
  • Scenariusz François Ozon
  • Aktorzy Marine Vacth, Jérémie Renier, Jacqueline Bisset

Młoda, wrażliwa Chloé (Marine Vacth) zakochuje się w Paulu (Jérémie Renier), swoim terapeucie. Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a z czasem zafascynowany nią mężczyzna również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Poznając kolejne fantazje erotyczne Paula, zaczyna odkrywać coraz mroczniejsze wymiary zarówno jego, jak i swojej seksualności.

Recenzje

85

"Podwójny kochanek" to rewelacyjna gra od Françoisa Ozona, który dobrze wie jak poprawie rozegrać każdą z kart pomimo tego, że nie zawsze mogą one być dla nas przekonujące bądź wiarygodne.


85

Podwójny kochanek spełnia perfekcyjnie swoje zadanie jako wciągający, zaskakujący i trzymający w napięciu obraz, używając tylko i wyłącznie znanych klisz i schematów. Niby tylko tyle, a aż tyle.


85

Film zaskakujący, przewrotny, inny. Właśnie takie Kino chce się oglądać jak najczęściej.


80

To miks nastroju Odmiennych stanów świadomości z Odmiennymi stanami moralności. To wchodzenie bardzo głęboko w ciało i umysł człowieka, z obawą odczuwalną po obu stronach ekranu.


80

Wnętrza wytworne, ale kiczowate. Dusze piękne, ale mroczne. Problemy złożone, lecz z innego świata. No i sam film: arcydzieło, tyle że kampu.


80

Wielkość tego filmu polega na tym, że spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje, bo jest tutaj wszystko na, co widz może liczyć, napięcie, erotyzm, odrobina strachu, niełatwa intryga, świetne aktorskie role i barokowe tło z fascynującymi postacia...


80

Nowy Ozon to film napawający się słabnącym echem typowo hitchcockowskich motywów; światem utkanym z niezwykłych snów i przyziemnych koszmarów, podświadomych pragnień i tanich dialogów.


70

Podwójny kochanek to urojenie, senny majak, w którym życie Chloe jest niebezpiecznie intrygujące i zarazem wciągające.


67

Jak to dziwactwo oglądać, aby mieć z tego przyjemność? Moja rada: ani przez moment nie traktować serio.


50

Jest w tym dziele zatem pewna przesada, która sprawia, że popada on w groteskę. Ta wywołuje czasami śmiech, a to już chyba efekt niezamierzony.


30

W "Podwójnym kochanku", François Ozon bierze na warsztat thriller psychologiczny i bawi się motywami ogranymi swego czasu do perfekcji przez Davida Cronenberga, Briana De Palmę i Romana Polańskiego. Niestety, tym razem rezultat nie należy do najba...


?

Ozon zaprasza widza do udziału w lubieżnej grze, układaniu finezyjnych, filmowych puzzli, gdzie dreszczyk emocji niejednokrotnie będzie mieszał się ze zdumieniem, niesmakiem, salwami śmiechu.


?

"Podwójny kochanek" to prawdopodobnie najbardziej estetyczny thriller tegorocznych wakacji. Szkoda - i to są złe wieści - że ta ładność to jedyne, co ma widzowi do zaoferowania.


?

Niby wszystkiego jest tutaj za dużo, poczynając od sceny prezentującej wnętrze waginy, poprzez koty, bliźniactwo, bezpruderyjnie ukazaną nagość - mimo to francuski reżyser trzyma swoją rozbuchaną i rozzuchwaloną opowieść żelazną ręką.


Proszę czekać…