Prawdziwa historia 2017/I

D'après une histoire vraie 2017/I

Big 56ab72c7 f285 43a8 824f 59c4ed95522d
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
6
Negatywne
1
  • Polska premiera 11 maj 2018 (2018-05-11)
  • Światowa premiera 27 maj 2017 (2017-05-27)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Thriller
  • Kraj Francja, Belgia, Polska
  • Reżyseria Roman Polański
  • Scenariusz Roman Polański, Olivier Assayas
  • Aktorzy Eva Green, Emmanuelle Seigner, Damien Bonnard

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.

Recenzje

70

W tym doskonale zagranym i zaskakująco ironicznym thillerze znów odkryjemy ulubione motywy reżysera, odniesienia do reszty twórczości oraz silne, kobiece bohaterki.


67

Roman Polański o kobietach, artystycznej tożsamości i walce o duszę. Efekt? "Prawdziwa historia" to klasycznie zrealizowany thriller psychologiczny ze świeżą nutą.


60

"Prawdziwa historia" to sprawnie zrealizowany film, który ukazuje nam świetną pracę rzemieślniczą, ale zawodzi pod względem treści i przekazu.


60

Roman Polański nie zdyskwalifikował siebie, swojego wyczucia i talentu tym filmem! Nie wiem, czy nawet można to nazwać jakimś wielkim potknięciem.


60

Niepokój, szaleństwo i formalne wyrafinowanie. Wszystko za co można kochać Romana Polańskiego powraca w jego najnowszym filmie.


60

Prawdziwą historię – to film złożony na podstawie sprawdzonych schematów, które jednak nie wystarczą, aby zadecydować o jego jakości.


60

Prawdziwa historia to film nie do końca spełniony, ale wciągający swą tajemniczą aurą i niebanalną urodą.


50

Finałowy twist nie jest w stanie wynagrodzić będącej w przewadze przewidywalnej fabuły. Najnowszego filmu Polańskiego nie można uznać za dzieło spełnione, raczej za niewyróżniające się w swojej przeciętności.


40

"Prawdziwa historia" okazuje się letnim thrillerem, oferującym zaledwie kilka łaskotek zamiast zdrowej dawki dreszczy.


?

Choć trudno zagwarantować, że film każdemu przypadnie do gustu, to jednak "Prawdziwa historia" Polańskiego jest warta obejrzenia, a sam reżyser nadal prezentuje wysoką jakość w realizacji swoich dzieł.


?

Ogląda się to przyjemnie, zapewnia rozrywkę, nie nuży, ale też nie emocjonuje, nie trzyma na krawędzi fotela, nie skłania do kombinowania, zastanawiania się nad motywacjami postaci.


Proszę czekać…