Ja, Godard 2017

Le Redoutable 2017

Big 763b2a22 9cc9 4a3a 9f9b e245c6e49bcf
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 21 maj 2017 (2017-05-21)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Komedia, Romans
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Michel Hazanavicius
  • Scenariusz Michel Hazanavicius
  • Aktorzy Louis Garrel, Stacy Martin, Bérénice Bejo

Paryż, 1967 rok. Jean-Luc Godard (Louis Garrel), najwybitniejszy twórca swojego pokolenia, robi film La Chinoise z 17-letnią Anne Wiazemsky (Stacy Martin), którą kocha. Ona jest młodsza od niego o 20 lat. Są szczęśliwi, zakochani, uwodzicielscy, poślubiają się. Jednak odbiór filmu po jego wydaniu powoduje, że Jean-Luc zmienia swoje nastawienie do filmu i odcina się na krótko od kina.

Recenzje

90

Znacznie więcej niż pozytywna niespodzianka.


75

Ja Godard, on Hazanavicius – obydwoje manifestują kino nieoglądające się na boki, tylko skupione na wierze we własną intuicję, pełne odwagi. Kinofil o kinofilu dla kinofilów.


70

Hazanevicius wykorzystuje wszak prywatne aspekty życia artysty do kontynuowania charakterystycznej dla siebie maniery groteskowego hołdownictwa.


70

Co by nie powiedzieć o “Le Redoutable” - że sprawnie nakręcony, zabawny i fantastycznie obsadzony - trzeba dodać, że karmi się plotką.


70

Jest dziełem dedykowanym sztuce filmowej, w którym sporo jest ironii, ale też nostalgii i tęsknoty – przede wszystkim za dawnym, wciąż poszukującym kinem.


70

Bezpretensjonalne "Redoutable" jest biografią, na którą wielki reżyser zasługiwał. Nawet pomimo faktu, że wciąż zasługuje na więcej.


50

Słyszałem gdzieś, że "Ja, Godard" ma być hołdem dla słynnego reżysera, ale trudno o mniej trafne określenie.


30

Próbując ukazać "ludzką twarz" swojego bohatera, reżyser zagalopował za daleko. Z tego powodu jego dzieło, choć ciekawe, finalnie nie rezonuje tak mocno, jak powinno.


?

Wypełnione szczerym uczuciem i błyskotliwą, acz ciepłą ironią.


Proszę czekać…