Niemiłość 2017

Nelyubov 2017

Big dad8fa33 943c 4250 9de5 338010107972
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 18 maj 2017 (2017-05-18)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Rosja, Francja, Niemcy, Belgia
  • Reżyseria Andriej Zwiagincew
  • Scenariusz Oleg Negin, Andriej Zwiagincew
  • Aktorzy Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Matvey Novikov

Borys (Aleksey Rozin) i Żenia (Maryana Spivak) rozwodzą się. Nieustannie prowadzą swoją argumentację. Już przygotowują się na przyszłość: ciągle odwiedzają ich amatorzy kupna ich mieszkania, gdyż szykują się, aby je sprzedać; Boris jest już z młodą kobietą w ciąży, a Żenię odwiedza starszy, dobrze wyglądający mężczyzna, który wydaje się gotowy do poślubienia jej. Ale oni nie są zainteresowani Alioszą, ich 12-letnim synem. Dopóki nie zniknie.

Recenzje

90

Niemiłość to film, który bez skrupułów pokazuje jak miłość zamienia się w nienawiść i do czego człowiek jest zdolny. I w smutny sposób pokazuje, że wejście w nową relację niczego nie rozwiązuje.


80

Ze świetnie napisanych dialogów i kilku przeciągniętych scen wyłania się prawda o człowieku, który nie jest w stanie ani kochać, ani żyć bez miłości.


70

Przykuwa uwagę, buduje napięcie, a także każe zastanowić się nad stanem otaczającego nas świata. Dobra rzecz!


50

Najnowszy tytuł reżysera Lewiatana to film o braku miłości, bezgranicznym egoizmie i braku hamulców w twórczym pędzie – niestety, Andriej Zwiagincew dość znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość.


50

„Niemiłość” to zgrabnie sklecony kolaż obrazujący nowoczesną Rosję i bezdusznych ludzi, niemogących poradzić sobie z brakiem oraz nadmiarem uczuć względem siebie i innych.


?

Nie jest to najlepszy film Zwiagincewa, ale precyzja z jaką opowiada historię, piękno wizualne, dbałość o detale oraz talent w budowaniu klimatu i tak prezentują poziom, o którym wielu innych cenionych twórców mogłoby tylko pomarzyć.


Proszę czekać…