Niemiłość 2017

Nelyubov 2017

Big dad8fa33 943c 4250 9de5 338010107972
78
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 18 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
15
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 18 maj 2017 (2017-05-18)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Rosja, Francja, Niemcy, Belgia
  • Reżyseria Andriej Zwiagincew
  • Scenariusz Oleg Negin, Andriej Zwiagincew
  • Aktorzy Maryana Spivak, Aleksey Rozin, Matvey Novikov

Borys (Aleksiej Rozin) i Żenia (Marjana Spiwak), typowi przedstawiciele klasy średniej mieszkający na przedmieściach Moskwy, mają się rozstać. Nie mogą znaleźć wspólnego języka, a ich kontakty ograniczają się do wybuchowych kłótni, w których wyliczają wzajemne urazy. Mają nowych partnerów, z którymi chcą jak najszybciej związać się na stałe. Przeszkodą w ułożeniu życia od nowa może okazać się ich 12-letni, niechciany syn Alosza (Matwiej Nowikow). Rodzice nie zwracają na niego uwagi. Borys i Żenia swój plan chcą zrealizować, nawet jeśli będzie to oznaczało porzucenie dziecka.

Recenzje

100

Andriej Zwiagincew wraca w mistrzowskiej formie. "Niemiłość" to przeszywające studium emocji. Choć film jest formą diagnozy ogólnej kondycji współczesnego świata, ani na chwilę nie przestaje być osobisty.


90

Myślę, że główną zaletą Niemiłości jest jej uniwersalizm. Kino rosyjskie posiada dużą specyfikę, dopiero zyskuje na popularności wśród szerszej publiki.


90

Niemiłość to film, który bez skrupułów pokazuje jak miłość zamienia się w nienawiść i do czego człowiek jest zdolny. I w smutny sposób pokazuje, że wejście w nową relację niczego nie rozwiązuje.


90

“Niemiłość” bez dwóch zdań jest filmem wybitnym. Na pewno będziemy o nim jeszcze pisać. Czekajcie na niego, bo warto.


80

„Niemiłość” ogląda się jak rasowy dreszczowiec. I choć dużą jej część mógłby z powodzeniem nakręcić David Fincher (ponieważ zwrotów akcji i cliffhangerów jest w niej na pęczki), to nadal jest ona autorska.


80

Niemiłość już jest filmem wygranym. Filmem, który wryje się w serca, dusze i pamięć widzów na długie godziny po seansie, a kto wie, czy nie nawet na dni, tygodnie, miesiące.


80

W swym społecznym wydźwięku uderza z chłodną ironią i bez żadnego znieczulenia w świętą instytucję rodziny, która we współczesnej Rosji wyraźnie zatraca swoje podstawowe funkcje, stając się organizmem dysfunkcjonalnym i szkodliwym.


80

Niemiłość to film pełen stylistycznej perfekcji, będący oceną społeczeństwa. Emanuje rzeczywistością, by pokazać, jak niszczy obojętność.


80

Kino intrygujące i niekonwencjonalne. Zwiagincew mocny jak zwykle.


80

Niemiłość nie rozłazi się w żadnym z momentów, a oba wymiary, symboliczny oraz realistyczny, pomagają w nakreśleniu jednego z najlepszych obrazów współczesnej Rosji w kinie.


80

Chłodny i angażujący dramat filmowy, który sprawdza się równie dobrze odczytywany wprost, jak i na poziomie politycznej metafory.


80

Ze świetnie napisanych dialogów i kilku przeciągniętych scen wyłania się prawda o człowieku, który nie jest w stanie ani kochać, ani żyć bez miłości.


80

Niemiłość skupia się na bohaterach, ma fenomenalnie napisane dialogi i brutalnie skutecznie buduje napięcie. To kino rozbrajającej ciszy i bolesnej obserwacji.


70

Zwiagincew w swoim nowym obrazie najbardziej krytykuje cechy, które jego ojczyzna zapożycza właśnie z Zachodu: konsumpcjonizm, materializm, ateizm.


70

Przykuwa uwagę, buduje napięcie, a także każe zastanowić się nad stanem otaczającego nas świata. Dobra rzecz!


50

Najnowszy tytuł reżysera Lewiatana to film o braku miłości, bezgranicznym egoizmie i braku hamulców w twórczym pędzie – niestety, Andriej Zwiagincew dość znacząco przekroczył dopuszczalną prędkość.


50

„Niemiłość” to zgrabnie sklecony kolaż obrazujący nowoczesną Rosję i bezdusznych ludzi, niemogących poradzić sobie z brakiem oraz nadmiarem uczuć względem siebie i innych.


?

Nie jest to najlepszy film Zwiagincewa, ale precyzja z jaką opowiada historię, piękno wizualne, dbałość o detale oraz talent w budowaniu klimatu i tak prezentują poziom, o którym wielu innych cenionych twórców mogłoby tylko pomarzyć.


Proszę czekać…