Na Mlecznej Drodze 2016

On the Milky Road 2016

Big b1dc1ae6 5cd0 4cd5 b62a 299a887bc900
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 gru 2017 (2017-12-15)
  • Światowa premiera 09 wrz 2016 (2016-09-09)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Meksyk, Serbia, USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Emir Kusturica
  • Scenariusz Emir Kusturica
  • Aktorzy Monica Bellucci, Emir Kusturica, Sloboda Mićalović

Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta (Emir Kusturica) codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: kule się go nie imają, piękna Milena (Sloboda Mićalović) oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Do czasu. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki (Monica Bellucci), życie Kosty wywraca się do góry nogami. Tak wygląda początek namiętnej i zakazanej miłości, przez którą para bohaterów zostanie wystawiona na niejedną niebezpieczną próbę. Skoro jednak połączył ich los, to nikt i nic nie może im zagrozić.

Recenzje

75

Na mlecznej drodze to wciąż nie jest film pokroju poprzednich genialnych produkcji Kusturicy, to jest na pewno długo wyczekiwanym trafieniem na odpowiednią drogę.


70

Na Mlecznej Drodze to historia wzruszająca prawdziwą treścią, podaną w często nieprawdziwej formie. Świat to nie kraina mlekiem i miodem płynąca.


60

Nie można tego filmu nazwać rozczarowaniem, który tym razem nie prowokuje, a tworzy dojrzały, ale pełen młodzieńczego entuzjazmu manifest na cześć czynienia miłości, a nie wojny.


50

Na Mlecznej Drodze jawi się jako dzieło hermetyczne i przesadnie szalone – na każdym kroku rozbudowujące mise-en-scène, nie oferujące przy tym szczególnie porywającej czy skłaniającej do refleksji treści.


50

Reżyser folguje też sobie nadmiernie przy poszczególnych pomysłach: niektóre są intrygujące przynajmniej wizualnie, ale większość jest wydumanych, pseudopoetyckich i zrealizowanych najwyraźniej tylko dlatego, że przyszły mu do głowy.


40

Kusturica po wielu latach filmowego milczenia miał ochotę po prostu zabawić się w kinie z piękną kobietą przy boku. Brak mu siły na komentowanie współczesności? Bo wątpię, by nie miał na jej temat czegoś ciekawego do powiedzenia.


?

Jeśli czegoś tu brakuje, to równowagi i dobrego smaku.


Proszę czekać…