Obdarowani 2017

Gifted 2017

Big 4f5e18e8 3af2 4c14 94ef fc8bbcb4c448
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 18 sie 2017 (2017-08-18)
  • Światowa premiera 07 kwi 2017 (2017-04-07)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Marc Webb
  • Scenariusz Tom Flynn
  • Aktorzy Chris Evans, Mckenna Grace, Lindsay Duncan

Frank Adler to samotny mężczyzna, który mieszka w małym miasteczku na Florydzie i wychowuje „genialne dziecko” – swą wybitnie uzdolnioną siostrzenicę Mary. Frank pragnie, aby Mary uczyła się w zwykłej szkole, ale jego bogata i wpływowa matka Evelyn ma inne plany – chce wziąć edukację wnuczki w swoje ręce, rozdzielając tym samym Franka i Mary. Evelyn ma po swej stronie całą armię prawników, podczas gdy Frank może liczyć tylko na dwie osoby: życzliwą mu gospodynię, Robertę i nauczycielkę Mary, Bonnie, z którą zaczyna łączyć go uczucie. Wkrótce uświadamia sobie, że podobnie, jak wybitne zdolności są darem losu dla Mary, tak pojawienie się dziewczynki w jego życiu jest darem dla niego samego.

Recenzje

80

Webb snuje swoją opowieść niezrażony obecnością tematycznych poprzedników, bez asekuracji, bez efekciarstwa - za to z sercem na dłoni.


80

"Obdarowani" to niesamowicie klimatyczne dzieło, ze świetną historią, szczegółowym scenariuszem i rewelacyjnym aktorstwem, które bez dwóch zdań potrafi nas ująć za serce.


70

Lekki film, po obejrzeniu którego wyjdziecie z kina pozytywnie naładowani.


60

Pełen pogody ducha zachwyca lekkością wykonania, subtelnym humorem i dziecięcą energią. Obdarowani to nieco oklepane i banalne kino, które trzyma się poprawnego opowiadania wraz ze wszystkimi stereotypami i schematami.


50

"Obdarowani" to całkiem niezły dramat sądowo-rodzinny. Można się wybrać bez większego ryzyka.


40

"Obdarowani" przypominają baśń z morałem, że warto być z ludźmi za wszelką cenę. Nic poza tym.


Proszę czekać…