Tożsamość zdrajcy 2017/I

Unlocked 2017/I

Big 659e6ba4 5634 4a57 85b1 b2a6fff0c66e
48
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
2
  • Polska premiera 23 cze 2017 (2017-06-23)
  • Światowa premiera 27 kwi 2017 (2017-04-27)
  • Gatunek Akcja, Thriller
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Michael Apted
  • Scenariusz Peter O'Brien
  • Aktorzy Noomi Rapace, Orlando Bloom, Toni Collette

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na Londyn. Agentka Alice Racine (Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.

Recenzje

60

W epoce napompowanych efektami specjalnymi franczyz, uniwersów, prequeli, sequeli i rebootów propozycja Apteda wydaje się nie do pogardzenia.


58

Żal tylko, że twórcy dysponując taką ekipą aktorską, nie wysilili się by stworzyć coś innowacyjnego lub odważnego i niekoniecznie politycznie poprawnego w temacie filmów sensacyjnych.


50

Wyposzczeni miłośnicy gatunku mogą się jednak na niego wybrać. Nudy nie ma, napięcie się znajdzie i jako propozycja na otępiające letnie upały jest nie do pogardzenia.


50

W finale filmu Alice Racine udaje się na praski strudel. Gdy zje i spotka lepszego scenarzystę, może jeszcze sporo namieszać na ekranie.


40

Tożsamość zdrajcy nie pozostawia draśnięcie, a rozczarowanie. Nie ma charyzmy, a my przeżywamy w kinie de ja vu, tylko że ktoś podstawił tym razem innych aktorów.


30

Typowy produkcyjniak, gdzie twórcy biorą oklepaną do granic możliwości fabułę, kilka znanych nazwisk i mają nadzieję, że to się sprzeda.


Proszę czekać…