W lesie dziś nie zaśnie nikt 2020

2020

Big 0806d5f3 7cd8 46a4 9f98 bd086ac992d6
62
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera -
  • Światowa premiera 20 mar 2020 (2020-03-20)
  • Gatunek Horror
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Bartosz M. Kowalski
  • Scenariusz Bartosz M. Kowalski, Mirella Zaradkiewicz
  • Aktorzy Julia Wieniawa-Narkiewicz, Michał Lupa, Wiktoria Gąsiewska

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

Recenzje

80

W całej swojej "amerykańskości", "W lesie dziś nie zaśnie nikt" nie traci swojskiego klimatu. To polski film osadzony w polskiej rzeczywistości.


75

Psychopata jest wykreowany świetnie i przychodzi z totalnie odjechanego powodu (serio, kocham to), zgony są efektowne, a emocje nie opadają choćby na moment. Nawet na koniec, reżyser ma dla nas niespodziankę, scenę po napisach.


70

To prawdziwy list miłosny do ejtisowych i najntisowych tytułów z kaset VHS i z pewnością projekt absolutnie bezprecedensowy dla polskiej kinematografii.


70

„W lesie…” jest filmem niezwykle barwnym. Oferującym wiele szczegółów, świetnych małych scen i aktorskich kreacji – jak choćby wspomnianych Mecwadlowskiego i Cyrwusa, ale również Olafa Lubaszenki w roli zawiedzionego swoim życiem policjanta.


70

Fajniutkie, mięsiste, ironiczne, żartujące z samego siebie i swojego gatunku kino, które wywołuje również dreszczyk emocji. Jestem za i mam ogromną nadzieję, że kolejne małolaty zawitają znowu do tego lasu...


60

To horror zdecydowanie zabawowy - zamiast straszyć, obrzydza, a nawet kiedy obrzydza, raczej śmieszy.


50

Pean na cześć miłości do pewnego gatunku, ale to kolaż, nie autorskie kino. Przeszczep udany, ale to nie są twórcy organy.


50

Pierwszy polski slasher wstydu nie przynosi, ale satysfakcji też nie. Sprawia wrażenie odhaczającego elementy obowiązkowe i to wszystko, co jest w stanie z siebie wykrzesać.


30

Przypadek „W lesie dziś nie zaśnie nikt” pokazuje, że zrobić dobry slasher, będący hołdem dla klasyki, też trzeba umieć.


?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt" to nie żadne guilty pleasure. To kapitalna zabawa i coś, na co polscy fani kina grozy czekali latami. Miejmy też nadzieję, że to dopiero początek.


?

„W lesie dziś nie zaśnie nikt” świetnie oddaje klimat horrorów znanych nam z wypożyczalni kaset VHS. Widać, że film nie był kręcony „na serio”, ale przy tym nie wpadał w parodiowe ramy.


Proszę czekać…