Naprzód 2020

Onward 2020

Big 3219e81b 4740 4d52 b0da 83cdbbd710ac
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 mar 2020 (2020-03-06)
  • Światowa premiera 04 mar 2020 (2020-03-04)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria Dan Scanlon
  • Scenariusz Dan Scanlon
  • Aktorzy Jakub Gawlik, Paweł Małaszyński, Aneta Todorczuk-Perchuć

Akcja filmu Naprzód rozgrywa się w świecie fantastycznym, gdzie dwóch nastoletnich braci elfów postanawia zbadać, czy magia wciąż istnieje. Ian i Barley otrzymują na 16. urodziny Iana zaklęcie, dzięki któremu będą mogli przywołać do życia swojego nieżyjącego tatę. Uda się im to jednak tylko połowicznie… Synowie na pewno przypomną sobie charakterystyczne fioletowe skarpety ojca. Aby zaklęcie zadziałało w pełni będą musieli odszukać mapę Manticory, legendarnej, nieustraszonej wojowniczki. Manticora to połączenie lwa, nietoperza i skorpiona. Chociaż zaadaptowała się ona do nowych czasów, to w jej duszy nadal tli się duch przygody…

Recenzje

80

Pixar znowu dostarcza film, którego nie da się nie lubić. A w dodatku taki, który jeszcze bardziej polubią dzieciaki.


80

I ty możesz zostać zbiegem ze świata pragmatyzmu. Animacja mająca świadomość swojej potężnej siły kreacji i wolności z charakterkiem, a nie cukrem w cukrze.


80

„Naprzód” to naprawdę wzruszająca, ale nie łzawa, opowieść o poszukiwaniu ojca oraz o tęsknocie, która potrafi zdefiniować całe życie.


70

„Naprzód” ma siłę ponownego zaczarowywania świata – udowadnia, że między najbliższymi, którzy obdarzą się miłością, wsparciem i zrozumieniem, może dziać się prawdziwa magia.


70

„Naprzód” to klasyczne wątki kina rodzinnego, połączone z tak zwanym „buddy movie” (dwóch niedopasowanych towarzyszy w jakiejś misji) i zamieszane magiczną laską.


Proszę czekać…