Niewidzialny człowiek 2020

The Invisible Man 2020

Big f6ca9c9b 4376 4a20 87ad d889f41533e9
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 mar 2020 (2020-03-06)
  • Światowa premiera 24 lut 2020 (2020-02-24)
  • Gatunek Horror, Sci-Fi
  • Kraj USA, Australia, Kanada, Wielka Brytania
  • Reżyseria Leigh Whannell
  • Scenariusz Leigh Whannell
  • Aktorzy Elisabeth Moss, Oliver Jackson-Cohen, Harriet Dyer

Historia skupia się na kobiecie, która tworzy toksyczny związek z socjopatycznym naukowcem. Odkrywa on sposób na stanie się niewidzialnym, co oczywiście zamierza wykorzystać.

Recenzje

90

Elisabeth Moss daje popis aktorskiego rzemiosła. Śledząc podróż, jaką odbywa - emocjonalną, emancypacyjną - sam Hitchcock by się nie nudził.


80

Takie dość kameralne, ale niezwykle skuteczne podejście do realizacji „Niewidzialnego człowieka” odbieram jako nawiązanie do klasyka z 1933 roku, który powstawał w znacznie bardziej skromnych warunkach, a działał na widzów równie mocno i przeszywa...


80

"Niewidzialny człowiek" nie wpada w różne pułapki gatunku i stanowić może wzorowy przykład przenoszenia starych opowieści na poletko współczesnego kina.


70

Jeśli ów "Niewidzialny człowiek" nie przynosi jakiejś posthorrorowej rewelacji, to i tak daje czyste gatunkowe spełnienie. Wystarczy.


70

Film ma do pokazania dużo o toksycznych relacjach, o sytuacjach beznadziejnych, o bezsensie egzystencji i momentach, w których trudno jest Cię zrozumieć. Jest tu kilka naprawdę dobrych scen, które zapadną w pamięć.


70

Świetnie wyreżyserowany horror, którego autor w umiejętny sposób wykorzystuje proste założenie fabuły i wyciska je do granic możliwości.


70

Najnowszy film studia Blumhouse Productions ściera kurz z klasycznych horrorów.


?

Naszym zdaniem to jeden z najlepszych i najbardziej nieszablonowych horrorów ostatnich lat - napięcie nie słabnie ani przez minutę dwugodzinnej projekcji


Proszę czekać…