SONIC. Szybki jak błyskawica 2020

Sonic the Hedgehog 2020

Big b76fde77 2f76 4f0f b6ef dc725cecd2e6
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 28 lut 2020 (2020-02-28)
  • Światowa premiera 25 sty 2020 (2020-01-25)
  • Gatunek Animowany, Akcja, Przygodowy, Komedia, Familijny
  • Kraj Kanada, Japonia, USA
  • Reżyseria Jeff Fowler
  • Scenariusz Patrick Casey, Josh Miller
  • Aktorzy Ben Schwartz, James Marsden, Jim Carrey

„Jeż Sonic” to aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo (franczyza Sega), której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego (James Marsden). Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika (Jim Carrey), który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

Recenzje

80

Jest to więc świetny film familijny, w swojej kategorii osiągający całkiem wysoki poziom, choć niestety - pozbawiony jakiejkolwiek ambicji i bez jakiegokolwiek ciekawego przekazu, którego nie ignorują najlepsze produkcje tego typu.


70

Sonic. Szybki jak błyskawica – bezpieczny, nie odkrywający niczego nowego, ale przyjemny i spełniający się jako rozrywka dla najmłodszych z morałem.


70

Można stworzyć porządną i dynamiczną przygodę z gry i dać postaci głębszy wymiar. Nadążamy za Soniciem.


60

Całość utrzymana jest jednak w niezłym tempie, a efekty specjalne wypadają całkiem dobrze.


40

Reżyser zadbał bowiem o szybkie tempo i sporo efekciarskich oraz komediowych momentów. Jest więc kolorowo i nie można się nudzić. Sprawdzi się jako pretekst do zajadania kinowego popcornu i nachosów w towarzystwie znajomych.


20

To mdłe i nieciekawe kino familijne. A kilka udanych żartów i trafnie dobranych piosenek to zbyt mało, aby uznać ten za udaną (nawet niewymagającą) komedię dla całej rodziny.


Proszę czekać…