Bad Boy 2020

2020

Big 134b2124 a341 426c 96ea b9e55b57342a
37
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
9
  • Polska premiera 21 lut 2020 (2020-02-21)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Akcja, Dramat, Sportowy
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Patryk Vega
  • Aktorzy Antoni Królikowski, Katarzyna Zawadzka, Maciej Stuhr

Kiedy w grę wchodzi kobieta, nawet więzy krwi przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Przekonają się o tym dwaj bracia, których ścieżki życiowe rozeszły się dawno temu. Starszy Piotr (Maciej Stuhr) został policjantem, dla młodszego Pawła (Antoni Królikowski) napady, kradzieże i narkotyki to styl życia i chleb powszedni. Jednak bezkarność mężczyzny, uwikłanego w przynależność do kibicowskiego gangu Twardego (Piotr Stramowski) kończy się, kiedy za sprawą donosu ląduje w więzieniu. Piotr, doświadczony glina, postanawia wyciągnąć brata z celi, w czym wspiera go nowa dziewczyna Ola (Katarzyna Zawadzka), adwokat znajdującą paragrafy na najtrudniejsze przypadki. Spotkanie tej trójki zmienia wszystko i inicjuje serię obfitujących w zwroty akcji wydarzeń. Paweł, wykorzystując nadarzające się okazje, próbuje przejąć kontrolę nad największym klubem piłkarskim w mieście. Nie dostrzega jednak, że od dawna jest na celowniku tajnej sekcji policyjnej, prowadzonej przez Adama (Andrzej Grabowski) i prokurator Annę (Małgorzata Kożuchowska). Tymczasem zauroczona Pawłem Ola, coraz bardziej angażuje się w fascynującą znajomość i związane z nią nielegalne interesy. Wkrótce będzie musiała wybierać między lojalnością wobec Piotra, a rodzącym się uczuciem do jego brata.

Recenzje

60

Vega kontynuuje swoją podróż w stronę w końcu bezdyskusyjnie dobrego filmu. Jest już coraz bliżej, ale jeszcze nie tym razem.


40

Choć Vega uciekł w tym filmie od bycia moralizatorem, w dalszym ciągu obiecał nieco więcej, niż w finalnym produkcie się znalazło.


40

Sztuczność, brak konsekwencji i chaos.


40

„Bad Boy” nie jest też tak nudny jak kilka poprzednich filmów Vegi i widać, że liniowość fabuły wyszła tej produkcji na dobre.


40

Jeśli liczyliście na to, że "Bad Boy" wzbogaci Waszą wiedzę na temat patologii w świecie polskiej piłki nożnej, możecie liczyć dalej. W optyce Vegi rodzimy futbol niewiele różni się od służby zdrowia z "Botoksu" albo środowiska partyjnych działac...


40

Bad Boy przez pewien czas oglądało się naprawdę dobrze. Później twórcy przeprowadzili jednak samobójczy atak na pustą bramkę. Szkoda, ponieważ potencjał był spory.


30

Warstwa realizacyjna pozostała identyczna w stosunku do poprzednich filmów Vegi. Za dużo ujęć z drona, niechlujna inscenizacja, kolejne sceny realizowane pospiesznie, montaż często wprowadzający zamęt, w końcu namnażające się wątki, z których częś...


30

Kilkoma plusami nie da się wyzerować licznika. Ciężar minusów jest zbyt duży. "Bad Boy" to sterta pożółkłych już prasowych nagłówków (patrz: Dino Baggio), które nie zastąpią scenariusza.


30

"Bad Boy" nie broni się i wpuszcza do bramki "szmatę". Czy ten mecz zostanie sprzedany? Sam jestem ciekawy.


20

„Bad Boy” to taki filmowy koksu – sztucznie napakowany i zupełnie otumaniony kolejnymi szprycami.


Proszę czekać…