Dżentelmeni 2019

The Gentlemen 2019

Big 1c27ae95 cb78 416b af71 2792220e4148
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 14 lut 2020 (2020-02-14)
  • Światowa premiera 03 gru 2019 (2019-12-03)
  • Gatunek Akcja, Kryminał, Komedia
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Guy Ritchie
  • Aktorzy Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Michelle Dockery

Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.

Recenzje

85

Najnowsza produkcja Guya Ritchiego zaczyna się z wysokiego C i przez cały swój czas ani na moment nie spuszcza z tonu, trzymając zaciekawionego widza w niepewności.


80

Ze sprawdzonych składników – błyskotliwych dialogów, nielinearnej narracji, perfekcyjnie skompilowanego soundtracku oraz tyleż szokującej co absurdalnej przemocy – reżyser przyrządza jeszcze jeden orzeźwiający, wysokoprocentowy koktajl.


80

Liga niezwykłych dżentelmenów. The king is back z soczystą komedią gangsterską i elegancką, bez scenariuszowego niechlujstwa.


80

To ewidentnie film Guy’a Ritchiego. Tempo, montaż i muzyka hipnotyzują.


70

Nie ma co udawać, że „Dżentelmeni” są czymś więcej niż tylko zwykłą produkcją rozrywkową, ale jest rozrywka naprawdę na bardzo wysokim poziomie.


70

Colin Farrell w dresie wybawienie niesie. Guy Ritchie w końcu wraca do formy!


70

Dżentelmeni to kino pełne werwy, energii i dobrej muzyki. Seans, którego się nie żałuje, a wręcz oczekuje kolejnych chwil zabawy w zaprezentowanym stylu.


Proszę czekać…