Marianne i Leonard: słowa miłości 2019

Marianne & Leonard: Words of Love 2019

Big 99e748bc 1495 4a75 94a0 6f2cb6fa9c51
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 07 lut 2020 (2020-02-07)
  • Światowa premiera 27 sty 2019 (2019-01-27)
  • Gatunek Dokumentalny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Nick Broomfield
  • Aktorzy Julie Felix

Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. To dzięki niej Nick Broomfield, reżyser tego dokumentu zaczął kręcić filmy. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału.

Recenzje

80

Życie z artystą, to życie w trójkącie: On, ona i jego ego. Inteligentny i nieprosty utwór więcej, niż biograficzny. Słowa miłości, czy słowa o miłości?


50

Ten melorecytujący głos, pokryty na starość szczypiącą w uszy korozją, który porywał tłumy i potrafił uwieść każdą kobietę, zasługuje na coś znacznie lepszego. Tak jak i kobieta, o której śpiewał najpiękniej w swojej karierze.


Proszę czekać…