Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) 2020

Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) 2020

Big be93fce8 fdf1 4830 86fc ecd2e4b53040
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
4
Negatywne
2
  • Polska premiera 07 lut 2020 (2020-02-07)
  • Światowa premiera 25 sty 2020 (2020-01-25)
  • Gatunek Akcja, Kryminał, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Cathy Yan
  • Scenariusz Christina Hodson
  • Aktorzy Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell

Kiedy najbardziej narcystyczny z bandziorów Gotham, Roman Sionis, i jego oddana prawa ręka Zsasz biorą na cel niejaką Cass, w poszukiwania dziewczyny angażuje się całe miasto. Nieprawdopodobny zbieg okoliczności krzyżuje drogi Harley, Łowczyni, Czarnego Kanarka i Renee Montoyi. Cztery diametralnie różniące się kobiety nie mają wyjścia. Muszą współpracować, żeby pokonać Romana.

Recenzje

80

To film bardzo autorski, bardzo stylowy i bardzo efektowny, a przy tym skupiony na tym co najważniejsze - na bohaterach i ich relacjach.


79

To co najważniejsze w filmie to akcja, sekwencje kaskaderskie, luźna, niewymagającą historia i dystans filmu do samego siebie. Twórcy bawią się filmem i w zdecydowanej większości przypadków to zabawa która bawi także widzów.


70

Cathy Yan udowadnia, że sednem takiej czy innej adaptacji komiksów superbohaterskich wciąż jest dystans, rodzaj przymrużenia oka, dobra zabawa i ucieczka od tonu serio. W filmowym uniwersum DC to prawdziwa rzadkość.


70

Gdyby ktoś spróbował taki temat ugryźć na poważnie, to otrzymalibyśmy kolejny przepełniony patosem gniot, a tak mamy prawie dwie godziny świeżego, rozbuchanego kolorami oraz wyposażony w hitowy soundtrack materiału na przebój.


70

Nie jest to produkcja, która zostanie wam w głowach na lata, ale szczera rozrywkowa bomba witaminowa, skrywająca pod wpadającą w ucho muzyką, konkretną akcją, narkotycznym tempem i wyrazistymi bohaterkami kilka istotnych życiowo tematów.


60

Ptaki Nocy jest historią o pięknych i silnych kobietach, które tworzą “ligę sprawiedliwych ponad mężczyznami”.


50

Zakręcony tytuł to nie jedyny problem nowego filmu DC. To przede wszystkim brak naprawdę ciekawej i wciągającej historii, a to niweczy szanse na rozwój ciekawych bohaterów.


50

Ptaki nocy – miejscami zabawne, miejscami męczące, subtelnie nawiązujące do ruchu #MeToo, kolorowe, pstrokate, ale zbyt chaotyczne i narracyjnie poszarpane aby zaangażować samą historią na dłuższą metę.


50

„Ptaki nocy” okazały się seansem rozczarowującym – tym bardziej, gdy już zaczęło się wierzyć, że DC Comics zacznie dorównywać Marvelowi.


40

Jak na postulat empatii za dużo tu samouwielbienia, jak na film o girl power – za dużo zbliżeń na bite, kopane i męczone kobiety. Ale może się mylę i "Ptaki Nocy" to jaskółka jakiejś kolejnej fali feminizmu. Postulat: prawo do dostania w mordę.


40

No cóż, przed superbohaterskim kinem kobiecym jeszcze daleka droga. Oby nadchodzące „Czarna Wdowa” i „Wonder Woman 1984” rozwijały gatunek w bardziej przemyślany sposób.


Proszę czekać…