1917 2019

2019

Big 825a6be3 c189 47a8 87a1 de267fbe3666
82
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
12
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 24 sty 2020 (2020-01-24)
  • Światowa premiera 04 gru 2019 (2019-12-04)
  • Gatunek Dramat, Wojenny
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Sam Mendes
  • Scenariusz Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns
  • Aktorzy Dean-Charles Chapman, George MacKay, Daniel Mays

W szczytowym okresie I wojny światowej, dwójka młodych brytyjskich żołnierzy – Schofield i Blake – otrzymuje zadanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się misją niemożliwą do wykonania. Muszą jak najszybciej przekroczyć terytorium wroga, aby przekazać informację, która ma zatrzymać atak mogący pochłonąć setki istnień – w tym życie brata Blake’a.

Recenzje

100

Przerażająco piękne kino. I ta realizacja godna najwyższych pochwał i wyróżnień. Siedziałem jak urzeczony zastanawiając się, kto po czymś takim chciałby kiedykolwiek pójść na wojnę.


95

Jeśli jeszcze gdzieś przeczytacie, że "1917" to arcydzieło, esencja kina czy kolejny cud świata, to wiedzcie, że to po prostu prawda!


90

Mam nadzieję, że ten film będzie pierwszym akcentem, który sprawi, że kino wojenne wróci na salony za sprawą innych uznanych twórców. A jeśli nie, to że kiedyś zagrasz to jeszcze raz, Sam.


80

To bardziej doświadczenie, a mniej historia i rekonstrukcja w rozumieniu muzealnego czy świątecznego festynu chorągwi i narodowych emblematów. Dlatego doświadczajcie "1917" po swojemu. Chociaż raczej na pewno nie we własnym tempie.


80

"1917" dziełem rewolucyjnym na miarę "Szeregowca Ryana" nie jest, lecz wizualnego uroku i narracyjnej woltyżerki nie sposób mu odmówić. Dlatego ogląda się to z nieskrywaną satysfakcją i w pełnym skupieniu.


80

Film przytłacza, czyni ludzi nieco bardziej posępnymi i zmusza do pewnych refleksji. I być może trudno go nazwać pacyfistycznym manifestem przez wzgląd na bark jakiegokolwiek patosu wewnątrz, to przesłanie twórców daje się odczytać bardzo łatwo.


80

1917 to nie tylko prosta historia o dwójce przypadkowych chłopaków zmagających się z wojną jednocześnie marząc o kanapce z szynką, ale też jedno z najbardziej imponujących osiągnięć filmowych w 2019 roku, o ile nie ostatniej dekady.


80

To wielkie widowisko, ale stawiające w centrum swoich intencji spojrzenie na żołnierza, jak na istotą nie tylko walczącą, ale myślącą, wątpiącą.


80

Dzięki 1917 Sam Mendes wraca do grona najzdolniejszych reżyserów. A jego najnowszy film to jeden z najbardziej udanych filmów wojennych ostatnich lat, który obrazuje piekło militarnego konfliktu.


80

Niby proste jak drut przesłanie, ale ogląda się to z rosnącym niedowierzaniem, że ktoś z bombastycznej i przygodowej symulacji doświadczeń z pola walki potrafił wydobyć tyle autentyzmu, a jednocześnie był zdolny nadać jej formę druzgocącego, antyw...


70

„1917” to film lodowaty i wyrachowany, wręcz cyniczny. Powstał bowiem tylko po to, by napawać się własną doskonałością – lecz jedynie techniczną.


70

Film Sama Mendesa to kawał dobrego widowiska, które przerazi, obrzydzi, przestraszy, a nawet wzruszy.


Proszę czekać…