Doktor Dolittle 2020

Dolittle 2020

Big 3a726869 44ff 4a42 9d30 c4b2b1579514
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 sty 2020 (2020-01-17)
  • Światowa premiera 17 sty 2020 (2020-01-17)
  • Gatunek Komedia, Familijny, Fantasy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Stephen Gaghan
  • Aktorzy Robert Downey Jr., Tom Holland, Michael Sheen

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami. W wyprawie towarzyszyć mu będzie młoda, pewna siebie uczennica (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwa gorylica, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka (o, cóż, ptasim móżdżku), niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego słonia oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

Recenzje

70

Niezobowiązująca zabawa, która wpada w pewne oczywistości fabularne, ale przede wszystkim stawia nacisk na relacje człowieka ze zwierzęciem, że nie można nią zastępować tej z ludźmi, ale ta z innymi gatunkami też doprowadza do wspólnych sukcesów.


?

Sporo humoru, nawet jeśli nie zawsze wysokiego lotu, i wartka, chociaż chaotyczna akcja, i zdecydowanie proekologiczne przesłanie, do tego towarzyszy jej ponadprzeciętna ścieżka dźwiękowa.


Proszę czekać…