Doktor Dolittle 2020

Dolittle 2020

Big 3a726869 44ff 4a42 9d30 c4b2b1579514
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
2
  • Polska premiera 17 sty 2020 (2020-01-17)
  • Światowa premiera 01 sty 2020 (2020-01-01)
  • Gatunek Komedia, Familijny, Fantasy
  • Kraj USA, Chiny, Wielka Brytania
  • Reżyseria Stephen Gaghan
  • Scenariusz Stephen Gaghan, Dan Gregor
  • Aktorzy Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Michael Sheen

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami. W wyprawie towarzyszyć mu będzie młoda, pewna siebie uczennica (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwa gorylica, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka (o, cóż, ptasim móżdżku), niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego słonia oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

Recenzje

70

Niezobowiązująca zabawa, która wpada w pewne oczywistości fabularne, ale przede wszystkim stawia nacisk na relacje człowieka ze zwierzęciem, że nie można nią zastępować tej z ludźmi, ale ta z innymi gatunkami też doprowadza do wspólnych sukcesów.


50

Film zdecydowanie dla dzieci; rodzic może popodziwiać malowniczość, jak również melancholijną urodę Roberta Downeya Jr., a w wersji oryginalnej – posłuchać głosów Emmy Thompson, Toma Hollanda, Ramiego Maleka, Ralpha Fiennesa i paru jeszcze innych ...


40

"Doktor Dolittle" przede wszystkim męczy i nudzi. W przypadku produkcji przygodowej dla całej rodziny są to grzechy ciężkie, których nie równoważy ani fajna obsada, ani interesujące pomysły wyjściowe.


40

Doktor Dolittle działał chyba jedynie na papierze. Sam scenariusz to wyjątkowe pójście na łatwiznę, gdzie wszystko od razu staje się oczywiste, a bohaterowie uganiają się za kolejnymi macguffinami.


?

Sporo humoru, nawet jeśli nie zawsze wysokiego lotu, i wartka, chociaż chaotyczna akcja, i zdecydowanie proekologiczne przesłanie, do tego towarzyszy jej ponadprzeciętna ścieżka dźwiękowa.


Proszę czekać…