Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa 2019

2019

Big e3b00c7e 6ec4 4670 bb40 3448f6975697
61
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 03 sty 2020 (2020-01-03)
  • Światowa premiera 12 gru 2019 (2019-12-12)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Kryminał
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Maciej Kawulski
  • Scenariusz Krzysztof Gureczny
  • Aktorzy Marcin Kowalczyk, Jan Frycz, Tomasz Włosok

Akcja filmu zaczyna się w latach 70. – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię.

Recenzje

70

To zadziwiające, jak bardzo po zwiastunie chciałoby się znielubić ten film, a finalnie okazuje się czymś szczerym, robionym po swojemu, nie zapatrzonym w tanie gusta.


70

Vega jest jak Rambo polskiego kina akcji, który biegając bez celu z karabinami w obu rękach strzela, gdzie popadnie. Kawulski wygląda przy nim jak John Wick, który za spust pociąga tylko wtedy, gdy widzi cel.


70

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to materiał na filmowy hit. Ani przez moment nie ma miejsca na nudę, a całość się bardzo dobrze ogląda.


70

Posiadające wady, lecz efektowne kino rozrywkowo-gangsterskie pełne tego, co w tego typu kinie niezbędne. Przemocy, humoru, dobrej muzyki i krwistych antybohaterów.


60

W "Jak zostałem gangsterem" czuć autentyczną frajdę z opowiadania historii, zaplatania fabularnego patchworku, pracy z aktorami. Słowem, widać miłość do – cytowanej i trawestowanej z lepszym i gorszym skutkiem – konwencji.


50

Liczy się jednak to samo, co w przypadku kina autora „Botoksu” – pompowanie adrenaliny, rozbryzgi krwi, seks, niewybredny język i gloryfikowanie gangsterskiego etosu. Ale Kawulski jest przynajmniej sprawniejszym reżyserem i przejawia poczucie humoru.


40

Nie będzie przywódcą ruchu renesansu gatunku gangsterskiego. Niewątpliwie z wyobraźnią, obiecujący nam wiele. Wiele się jednak nie udaje, bo forma wyprzedza o wiele bardziej złożoność narracji.


Proszę czekać…