Kwas 2018

Kislota 2018

Big 56181a0b 4ed9 4bf4 a24a d69ed6d01a83
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 31 sty 2020 (2020-01-31)
  • Światowa premiera 04 paź 2018 (2018-10-04)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Rosja
  • Reżyseria Aleksandr Gorchilin
  • Scenariusz Valery Pecheykin
  • Aktorzy Filipp Avdeev, Aleksandr Kuznetsov, Aleksandra Rebenok

Sasza i Pietia – posłużenie się przez scenarzystę zdrobniałymi formami imion nie jest przypadkowe – czują się artystami, marzą o karierze muzycznej, ale, jak dotąd, nic jeszcze nie osiągnęli. Czas spędzają przede wszystkim na imprezach domowych i klubowych. Jak na „młodych bogów” przystało, są przekonani, że nie obowiązują ich żadne normy moralne, że wszelkie społeczne tabu stanowione są po to, aby je przekraczać. Dopiero tragedia, jaka spotyka ich bliskiego znajomego, sprawia, że spoglądają krytycznie na swoją dotychczasową egzystencję, zdając sobie sprawę z tego, iż najlepsze lata bezpowrotnie przeciekają im przez palce. Ta konstatacja skłania obu mężczyzn do podjęcia ważkich decyzji życiowych, z powodu których ich przyjaźń zostaje wystawiona na nadzwyczaj ciężką próbę.

Recenzje

80

"Kwas" to przerażający, lecz prawdziwy, obraz pokolenia współczesnych młodych ludzi, w których życiu nie ma ani wiary, ani miłości.


50

Kwas to nie jest substancja silnie żrąca. Epizodycznie intrygująca i udana refleksja na temat skutków ubocznych komfortu i dezorientacji młodych.


30

"Kwas" to film z bardzo zachowawczym i moralizatorskim przesłaniem, w gruncie rzeczy zgodnym z propagandową putinowską tezą o "liberalnej zgniliźnie" napływającej z Zachodu.


?

Czy ostatecznie polecamy zobaczyć ten film? Zdecydowanie tak! Pomijając kilka wad i niejasności, może okazać się, że "Kwas" wypali dziury w waszych sercach.


Proszę czekać…