Żelazny most 2019

2019

Big c2cca2a6 7c79 4a35 94b8 6a9e72874b78
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 lis 2019 (2019-11-22)
  • Światowa premiera 17 wrz 2019 (2019-09-17)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Monika Jordan-Młodzianowska
  • Scenariusz Monika Jordan-Młodzianowska
  • Aktorzy Bartłomiej Topa, Julia Kijowska, Łukasz Simlat

Dramatyczna opowieść o trójce bohaterów uwikłanych w miłosną relację. Pracujący na stanowisku sztygara Kacper (Bartłomiej Topa) ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara (Łukasz Simlat), również górnika. Żeby móc spotykać się z kochanką Magdą (Julia Kijowska), Kacper wysyła Oskara do pracy na odległe i niebezpieczne odcinki kopalni. W czasie ich kolejnej schadzki w kopalni następuje tąpnięcie, a Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Kochankowie rzucają się w wir akcji ratowniczej, muszą przy tym uporać się z poczuciem winy oraz świadomością, że pośrednio przyczynili się do dramatu zasypanego męża i przyjaciela. Nie pomaga im w tym żywe uczucie, jakim nadal siebie darzą. Zbyt wiele pytań, niepodjętych decyzji zostaje nagle bez rozwiązania, a niemożność konfrontacji z zaginionym mężem zmusza kochanków do szukania odpowiedzi w samych sobie.

Recenzje

50

"Żelazny most" daje jednak nadzieję na udaną reżyserką przyszłość Moniki Jordan-Młodzianowskiej. Film udowadnia, że ma ona ciekawe pomysły i potrafi tworzyć interesujących bohaterów.


50

Żelazny most zapowiada się na naprawdę emocjonalny thriller. Zbrodnia bez kary, ale podana z czasem coraz markotniej, blado i serialowo.


50

"Żelazny most" rozpoczynał się intrygująco i zapowiadał kilka interesujących wątków. Niestety, dalszy rozwój fabuły sprawił, że trudno nazwać debiut Jordan-Młodzianowskiej dziełem spełnionym.


?

Monika Jordan-Młodzianowska, rodowita Ślązaczka, świetnie wykorzystuje motyw tytułowego mostu, kopalni, schodzenia pod ziemię i związanej z tym odpowiedzialności za drugiego człowieka.


Proszę czekać…