Cóż za piękny dzień 2019

A Beautiful Day in the Neighborhood 2019

Big 26087089 238b 4c14 897f 9f81e2532efd
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
2
Negatywne
1
  • Polska premiera 06 mar 2020 (2020-03-06)
  • Światowa premiera 22 lis 2019 (2019-11-22)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Marielle Heller
  • Scenariusz Micah Fitzerman-Blue, Noah Harpster
  • Aktorzy Tom Hanks, Matthew Rhys

Film oparty jest na prawdziwej historii przyjaźni Freda Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy znużony życiem dziennikarz (Matthew Rhys) poznaje Freda Rogersa, powoli porzuca swój sceptycyzm, ucząc się empatii, uprzejmości i przyzwoitości od najbardziej lubianego w Ameryce sąsiada.

Recenzje

80

Wokół nas, w dobie niemoralności, chamstwa i cynizmu, wciąż jest miejsce na uprzejmość i łagodność. I o te truizmy tu się rozchodzi.


70

„Cóż za piękny dzień” to naprawdę miła odskocznia od tego, co otrzymujemy na co dzień, ale faktem jest, że taka produkcja może ukazać się raz na jakiś czas.


60

Film Heller jest apologią prostolinijności – pochwałą życia tak prostego, jak ta fabuła – która okazuje się największą mądrością.


50

"Cóż za piękny dzień" wybija się ponad przeciętność jedynie dzięki postaci Rogersa. Nie wiem, czy po seansie osoby wcześniej nieznające prezentera uwierzą w uwielbienie, jakim darzyła go publiczność w Stanach Zjednoczonych.


40

Heller co prawda chwilami próbuje nadać Rogersowi bardziej ludzki charakter. Jednak w ten sposób jedynie drażni się z widzami, sugerując ciekawe historie, którymi nie zamierza się szerzej zajmować (jak choćby trudne relacje Rogersa z jego własnymi...


?

To oczywiście opowieść o triumfie dobra nad goryczą i cynizmem. Tylko pozbawiona patosu, szczera i przez to cholernie celnie trafiająca prosto w serce.


?

To taki uroczy i przyjemny film, składający hołd ludzkiej dobroci i empatycznemu podejściu do świeżo poznanych osób.


Proszę czekać…