Zenek 2020

2020

Big ab75d99d 6783 4eaf 8bb8 85cb41132667
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
4
  • Polska premiera 14 lut 2020 (2020-02-14)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Biograficzny, Muzyczny
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Jan Hryniak, Wioletta Paluch
  • Scenariusz Marta Hryniak
  • Aktorzy Jakub Zając, Krzysztof Czeczot, Klara Bielawka

Zenek – film oparty na życiorysie Zenona Martyniuka – opowiada historię chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Ukazuje drogę Zenka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, przypłaconej często niemałymi wyrzeczeniami, zyskując miano króla polskiego disco polo.

Recenzje

60

Przyzwoity biopic z momentami bardzo słabymi, ale i tymi dużo lepszymi. Szkoda tylko, że autorzy chyba wstydzili się disco polo, bo całkowicie zignorowali temat jego fenomenu i przegapili szansę na naprawdę interesującą opowieść.


50

Najważniejsze jest jednak to, że w tym muzyku, wychodzącym na scenę i po prostu śpiewającym, odnaleziono człowieka. Przed seansem nie wydawało się to oczywiste.


50

Przeciętny film, ale podejmujący pewne ryzyko i próbujący opowiedzieć coś ciekawego o człowieku, który w rzeczywistości wcale nie ma szczególnie pasjonującego życiorysu.


50

"Zenek" wiele razy fałszuje, gubi tempo i tekst, lecz doskonale wie, jak zadbać o samopoczucie i pozytywną energię publiczności. Efekt jest lepszy niż można się było tego spodziewać.


50

"Zenek" to niespełniony film, który miał szansę być dobrym kinem. Szansy tej nie wykorzystał, aczkolwiek nie jest to też porażka, jaką wielu wróżyło na długo przed premierą.


40

Mam nadzieję, że producenci srogo się przeliczą i nie znajdujemy się na progu fali biografii kolejnych nijakich wokalistów, których można coraz częściej oglądać w Telewizji Polskiej.


40

Jakkolwiek by się nam muzyka zespołu Akcent nie podobała, Zenek zasługuje na więcej.


30

Świat przedstawiony, jak granie z playbacku. Zadbane technicznie i przytomnie wizualnie asekuranctwo bez tezy.


30

Ostatecznie do kin trafił produkt z potencjałem zmarnowanym przez pospieszną realizację i nietrafione decyzje artystyczne.


Proszę czekać…