Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie 2019

Star Wars: Episode IX - The Rise of Skywalker 2019

Big f135f11f e3b3 458a a6d4 0e10e1f15a8e
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
5
Negatywne
4
  • Polska premiera 19 gru 2019 (2019-12-19)
  • Światowa premiera 16 gru 2019 (2019-12-16)
  • Gatunek Przygodowy, Sci-Fi, Akcja
  • Kraj USA
  • Reżyseria J.J. Abrams
  • Scenariusz Chris Terrio, J.J. Abrams
  • Aktorzy Carrie Fisher, Mark Hamill, Adam Driver

Kylo Ren odnajduje sekretną planetę Sithów i ukrywającego się na niej imperatora Palpatine, który w zamian za zabicie Rey ofiarowuje mu flotę niszczycieli. Gdy wieść o tym dociera do rebeliantów Rey, Poe, Finn, Chewbacca i C3-PO wyruszają by odszukać mapę, mogącą doprowadzić ich do ukrytej planety. Nadchodzi więc czas ostatecznej rozgrywki i odkrycia sekretów sprzed lat.

Recenzje

70

Jeśli podobały Wam się dwa ostatnie filmy (lub co najmniej jeden z nich), to IX epizod dobrze wpisze się w ten całokształt. To są nowe Gwiezdne Wojny. Star Wars, jakie powstawały około 40 lat temu już nie wrócą.


70

I choć spór o definicję "bałaganu" wciąż się toczy, a pytanie o destrukcyjną dla sztuki naturę fanowskiej kultury wydaje się coraz aktualniejsze, stanę raz jeszcze po jasnej stronie mocy. Nawet jeśli "Skywalker. Odrodzenie" udowadnia, że każda gal...


70

I tak się to wszystko kręci, bezpiecznie, hałaśliwie, nostalgicznie. I tak się zamyka.


65

"Skywalker. Odrodzenie" sprawia wrażenie bardzo przeciętnego epizodu, ale zarazem nieźle nakręconego hołdu pożegnalnego, o którym jednak nie będzie się długo pamiętać.


65

Myślę, że osoby, które uwielbiają pierwsza trylogię z kina wyszły usatysfakcjonowane. Reszta natomiast mogła poczuć tę przeciętność i wtórność Gwiezdnych Wojen.


60

Film dostarcza tego, czego od „Gwiezdnych Wojen” oczekuje się w pierwszej kolejności – rozrywkę, ulubionych bohaterów, znany świat. Jest akcja, są spektakularne sceny walki i fragmenty chwytające za serce.


60

Członkowie Ruchu Oporu próbują powstrzymać Kylo Rena przed przejęciem władzy w Galaktyce. Najsłabsza ze wszystkich części nowej trylogii.


50

Czy zatem warto iść do kina na "Skywalker. Odrodzenie"? Jasne, że tak, bo to nadal są "Gwiezdne wojny", ale nie o takie zwieńczenie sagi nic nie robiłem.


50

Skywalker. Odrodzenie okazał się tak słabym finałem dla całej Sagi. Sam się zastanawiam czy nie działałby lepiej, gdyby ostatnimi scenami filmu Abramsa były te z udziałem Luka’a z „Ostatniego Jedi”.


50

„Skywalker. Odrodzenie”, aktualnie ostatniej części Sagi, zostawia w poczuciu satysfakcji tylko tych, którzy przed seansem mieli co do niej naprawdę złe przeczucia.


40

Twórcy próbują oddać ducha oryginalnej trylogii, ale zbyt wiele w tym przypadkowych strzałów. Nie taki powinien być finał. Zdecydowanie najgorsze "Gwiezdne wojny" z serii.


40

To dzieło bardzo chaotyczne, chcące zadowolić zbyt wielu i tym samym niesatysfakcjonujące dla nikogo, przeładowane treścią, której spokojnie starczyłoby na dwie-trzy kolejne odsłony.


35

Niech moc będzie z marką w tych trudnych czasach.


20

Żenujące zakończenie niepotrzebnej trylogii.


?

Film wypada naszym zdaniem bardzo okazale i jest emocjonalnie satysfakcjonujący, mimo momentami chaotycznej fabuły.


Proszę czekać…