Dwóch papieży 2019

The Pope 2019

Big 1a1bba26 ab5f 4786 8cf8 c43d64011edc
72
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 13 gru 2019 (2019-12-13)
  • Światowa premiera 31 sie 2019 (2019-08-31)
  • Gatunek
  • Kraj Wielka Brytania, Włochy, Argentyna, USA
  • Reżyseria Fernando Meirelles
  • Scenariusz Anthony McCarten
  • Aktorzy Jonathan Pryce, Anthony Hopkins

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Recenzje

75

Dwóch papieży pozostawia widzów z niesamowitym poczuciem nadziei i spełnienia, nieważne czy jesteście osobami wierzącymi, czy raczej zdystansowanymi do spraw Kościoła.


70

„Dwóch papieży” to taki „Karol. Człowiek, który został papieżem” ze świetnymi żartami i autentycznym ciepłem, na dodatek nakręcony przez dobrego reżysera.


70

Miłośnik pizzy, futbolu i tanga w dialogach z fanem muzyki klasycznej, niemieckiej kuchni i serialu "Komisarz Rex" - to nie może się nie udać, prawda? No i udało się znakomicie, głównie za sprawą fantastycznego aktorstwa doświadczonych gwiazd.


Proszę czekać…