Dwóch papieży 2019

The Two Popes 2019

Big abec920b 68c2 4298 809a d90244ad191e
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 13 gru 2019 (2019-12-13)
  • Światowa premiera 31 sie 2019 (2019-08-31)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Biograficzny
  • Kraj Wielka Brytania, Włochy, Argentyna, USA
  • Reżyseria Fernando Meirelles
  • Scenariusz Anthony McCarten
  • Aktorzy Jonathan Pryce, Anthony Hopkins

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Recenzje

85

Aktorska uczta, która ważką debatę, wykraczającą dalece poza zagadnienia religijne, przedstawia w sposób lekki, wręcz humorystyczny. Pozbawiony kpiny i otwarty na dialog film, który może mocno namieszać w oscarowym wyścigu.


75

Dwóch papieży pozostawia widzów z niesamowitym poczuciem nadziei i spełnienia, nieważne czy jesteście osobami wierzącymi, czy raczej zdystansowanymi do spraw Kościoła.


70

Bez koloratki, bez nabożeństw, bez religijnego wymiaru, nieoceniające ale uczłowieczające i w nastroju oryginalnego buddy movie. Chwilami to tylko zabawa dla zabawy.


70

„Dwóch papieży” to taki „Karol. Człowiek, który został papieżem” ze świetnymi żartami i autentycznym ciepłem, na dodatek nakręcony przez dobrego reżysera.


70

Miłośnik pizzy, futbolu i tanga w dialogach z fanem muzyki klasycznej, niemieckiej kuchni i serialu "Komisarz Rex" - to nie może się nie udać, prawda? No i udało się znakomicie, głównie za sprawą fantastycznego aktorstwa doświadczonych gwiazd.


60

"Papieże" to gliniany kolos, który stoi na żelaznych nogach. Te nogi to szeroko pojęte kumplostwo.


50

"Dwóch papieży" mogło być materiałem na głośny i przełomowy film, ale finalnie otrzymaliśmy lekką i letnią opowieść o różnicach między papieżami.


?

"Dwóch papieży" to wciągający portret dwóch całkowicie różnych głów Kościoła, ale przede wszystkim film o spotkaniu inaczej rozumiejących świat ludzi. Świetnie zagrany i przeplatany humorystycznymi epizodami, trafi do widzów bez względu na to, w c...


Proszę czekać…