Jojo Rabbit 2019

2019

Big 2fc9d8a5 5f83 4cc0 9052 d56756d15140
77
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 24 sty 2020 (2020-01-24)
  • Światowa premiera 08 wrz 2019 (2019-09-08)
  • Gatunek Komedia, Dramat, Wojenny
  • Kraj Niemcy, USA
  • Reżyseria Taika Waititi
  • Scenariusz Taika Waititi
  • Aktorzy Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Taika Waititi

Satyra tocząca się w czasach II wojny światowej. Śledzimy losy niemieckiego chłopca, którego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy odkrywa, że ​​jego samotna matka ukrywa na strychu młodą żydowską dziewczynę. Wspomagany jedynie przez swojego idiotycznego, wyimaginowanego przyjaciela, Adolfa Hitlera, Jojo musi stawić czoła ślepemu nacjonalizmowi.

Recenzje

90

Waititi z wyczuciem portretuje sielską, magiczną krainę dzieciństwa nawiedzaną przez upiory wojny. Choć akty przemocy mają zazwyczaj miejsce poza kadrem, a samemu filmowi znacznie bliżej do "'Allo 'Allo" niż "Gorzkich żniw", faszystowski terror ni...


90

Opowieść o 10 latku z wyimaginowanym przyjacielem Hitlerem, to w gruncie rzeczy prosta historia z prostym przesłaniem – nic nie pokona miłości. I choć jak trywialnie by to nie brzmiało, taka jest prawda.


90

Zuchwale i z wyobraźnią o wartości inności, zróżnicowany świat to nie znaczy niebezpieczny świat.


85

"Jojo Rabbit" to film pełen czarnego i niekonwencjonalnego humoru, który jednak może nie trafić do każdego. Jest na swój sposób wyjątkowy. Przekazuje wartości, jakimi powinien człowieałość, otwartość, chęć niesienia pomocy, uczuciowość, dystans do...


80

Takich multigatunkowych produkcji o wojnie jak "Jojo Rabbit" nie ma wiele, a tak zagrane i wyreżyserowane dzieła to już całkowite perły.


75

To kino ważne, wciągające, sprytne. I wielka trampolina do kariery dla jego najmłodszych gwiazd.


70

„Jojo Rabbit” i tak wyróżnia się na tle innych filmów o wojnie. Widzi w niej tą samą nienawiść, która jest w osobach znęcających się nad słabszymi, wyśmiewających łatwe ofiary, tłumiących wrażliwość, czułość i odmienność.


60

Niepotrzebnie rozwleczony, zbytnio starający się być hip i cool, ugina się pod ciężarem własnego ego, tracąc z pola widzenia prawdziwy dramat tamtych czasów.


50

"Jojo Rabbit" jest filmem tak wykalkulowanym na "fajność", że z tej nabitej masy finalnie wypłynęło dużo fałszu.


?

Film o przyjaźni z Hitlerem, zabawnych nazistach, z żartami z Żydów i wojną w krzywym zwierciadle? Jeśli zrobiłby go ktokolwiek inny, można byłoby drżeć. Ale za sterami stanął Taika Waititi. Widzom, zamiast oburzenia, pozostaje więc śmiech: niewyg...


Proszę czekać…