Aspromonte 2019

Via dall'Aspromonte 2019

Big 1ceec567 6e59 40e2 b44c 96861298c3d9
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 22 lis 2019 (2019-11-22)
  • Światowa premiera 18 paź 2019 (2019-10-18)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Mimmo Calopresti
  • Scenariusz Mimmo Calopresti, Monica Zappelli

Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, która łączyłaby je z większymi ośrodkami, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznacza tu natura oraz jasne zasady, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność. Ma to jednak i złe strony, gdyż w Africo wszystko pozostaje w stanie zawieszenia, co wzmaga jedynie frustrację mieszkańców. Czarę goryczy przelewa tragiczna śmierć kobiety w trakcie porodu, gdyż z powodu braku drogi lekarz nie zdążył na czas. Poirytowani mieszkańcy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i wybudować ją własnymi siłami. Szansą na socjalizację zapomnianego Africo będzie też przybycie nowej, postępowej nauczycielki. Jej nowoczesny sposób bycia i nieprzeciętna uroda powodują spore zamieszanie i wzburzenie.

Recenzje

70

Walka wartości, miejsce jako bohater pięknej i delikatnej przypowieści o poczuciu przynależności, zepchnięciu na margines i gorzkiej dominacji siły nad rozumem.


40

Nawet jeśli słychać w "Aspromonte" dalekie echa włoskiego neorealizmu, to jednak dominującą nutą pozostaje tutaj sesja zdjęciowa w stylu retro. Ludowość odegrana przez modeli i modelki z kolorowych magazynów. I taka też złudna rewolucja.


Proszę czekać…