Kraina lodu 2 2019

Frozen 2 2019

Big 93ccbc45 d52b 44cb 8c54 e018154c3aea
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 22 lis 2019 (2019-11-22)
  • Światowa premiera 07 lis 2019 (2019-11-07)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Komedia, Fantasy, Familijny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Chris Buck, Jennifer Lee
  • Aktorzy Idina Menzel, Josh Gad, Kristen Bell

Wiedziona tajemniczym głosem Elsa opuszcza Arendelle wraz z Anną, Olafem i Svenem, udając się do otoczonego magiczną mgłą lasu. Nowa przygoda ujawni pochodzenie jej mocy, prawdę o rodzicach oraz mroczną tajemnicę, która zagraża zarówno mieszkańcom Arendelle jak i magicznego lasu.

Recenzje

80

"Kraina lodu II" nadeszła i jest równie dobra, co część pierwsza!


80

„Kraina lodu II” dorównuje poziomem swojej poprzedniczce. Oczywiście zawsze w przypadku następczyni filmu, który odniósł tak oszałamiający sukces, znajdą się ludzie, którzy będą narzekać, że piosenki to już nie to, albo że jakaś postać w ogóle się...


70

Jest bajecznie, kolorowo, intensywnie i muzycznie, chociaż moc jakby już nie ta.


70

"Krainie lodu" odwilż na razie nie grozi, ale twórcom filmowej serii bardzo ciężko będzie już zadbać o jakość ewentualnych kolejnych części.


70

"Kraina Lodu 2" to kolejna udana animacja Disneya, na którą na pewno pójdzie do kina wielu rodziców z dziećmi. Kilka drobnostek sprawia jednak, że nie można tego filmu zaliczyć do czołówki najlepszych bajek pełnometrażowych w historii.


60

Pierwszą część „Krainy lodu” musiałem pokochać ze względu na dzieci, które ją katowały. Z „dwójką” zapewne będzie podobnie, ale na razie, póki nie zagnieździła się na stałe w naszym telewizorze, mogę na nią trochę ponarzekać.


60

"Kraina lodu II" nie jest lepsza od pierwszej części, scenariusz pozostawia wiele do życzenia, ale mimo wszystko to wciąż historia, którą ogląda się z lekkością, przyjemnością i ogromnym uśmiechem na twarzy.


60

Film nie imponuje już nawet warstwą wizualną, ani egzotycznością świata przedstawionego. Ostatecznie broni się jedynie znakomitymi postaciami, no ale – te przecież doskonale znamy już z pierwszej części.


50

Kraina lodu 2 to film, w którym tak jak w znakomitej większości produkcji Disneya z tego roku, widać brak jazdy bez trzymanki, a maksymalnie ściśle zapięte pasy bezpieczeństwa.


Proszę czekać…