Doktor Sen 2019

Doctor Sleep 2019

Big bd02242c 37aa 4817 959e 8d30ac67ca21
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 15 lis 2019 (2019-11-15)
  • Światowa premiera 30 paź 2019 (2019-10-30)
  • Gatunek Horror, Dramat, Fantasy
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Mike Flanagan
  • Scenariusz Akiva Goldsman, Mike Flanagan
  • Aktorzy Ewan McGregor, Rebecca Ferguson, Zahn McClarnon

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w Lśnieniu. Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Recenzje

80

Artysta stworzył konstruktywne kino pełne nostalgii, napięcia, tajemnicy i suspensu, z którego po dwu i pół godzinnym seansie wychodzi się z pewną dozą smutku, ale i ogromnej satysfakcji.


75

To świetnie rozpisana opowieść o nietypowych ludziach, która zawiera paranormalne elementy i sporo nieprzesadnych efektów specjalnych, co powodują, że całość ogląda się z przejęciem i zainteresowaniem.


70

Nawet jeśli "Doktor Sen" nie może się równać ze "Lśnieniem", będzie wspominany jako jedna z bardziej udanych adaptacji prozy bestsellerowego powieściopisarza.


70

Nie obiecuję wam, że po seansie „Doktora Snu” inaczej spojrzycie na świat, zmienicie swe życie, czy nawet postrzeganie horroru jako gatunku. Ale na zajmujące i emocjonujące dwie i pół godziny w kinie z pewnością możecie liczyć.


50

Flanagan nie tylko kopiuje ikoniczną scenerię, ale i trawestuje słynne sceny. Bez względu na to, czy kieruje nim pycha czy naiwność, wystawia się w ten sposób na bezpośrednie porównania z Kubrickiem - i ta konfrontacja po prostu nie może być dla n...


50

Różnica jest taka, że klasę i wielkość „Lśnienia” historia zweryfikowała jako arcydzieło kinematografii, a Doktora Sen zapewne nie będę pamiętał po tygodniu.


?

Film przez dwie i pół godziny trzyma w napięciu, jest efektownie zrealizowany i wykracza poza horror, dobudowuje też ciekawe uniwersum do świata, który pamiętamy z książki Stephena Kinga i filmu Stanleya Kubricka.


Proszę czekać…