Wszystko dla mojej matki 2019

2019

Big 5f4203e8 d48f 49d0 bb32 499b0a461ba6
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 03 sty 2020 (2020-01-03)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Małgorzata Imielska
  • Scenariusz Małgorzata Imielska
  • Aktorzy Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Malwina Laska

Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

Recenzje

80

Piękne kino, o którym warto mówić w kontekście nie tylko nagród, ale również argumentów, że straciliśmy tę obecną w latach 90. wrażliwość społeczną. A właśnie, że nie. Dobro wciąż walczy.


70

Reżyserka nie tylko daje nam poznać pragnienia swoich bohaterek, ale wyraźnie czuje się za nie odpowiedzialna. Pozwala im dojrzeć, a zasiane w ich sercach zło i zwątpienie przekuwa w łączącą je siłę.


70

Manifest kobiecej siły. Świetna Zofia Domalik debiutuje na dużym ekranie.


70

Wyśniona miłość. A taką piękną córkę urodziłam - surowy dramat, z empatią, ale bez rozczulania się nad niedokochanymi, z zacięciem społecznym.


?

Bieg, zadyszka, druga runda, trzecia. To w filmie ze świetnymi, paradokumentalnymi zdjęciami Tomasza Naumiuka, jest ogromnym atutem. Bieg przez ból, bieg przez lęk, bieg do mety.


Proszę czekać…