Eastern 2019

2019

Big 9ee9e385 f4f0 47a7 b670 c0912b4c31d9
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera -
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Piotr Adamski
  • Scenariusz Piotr Adamski, Michał Grochowiak
  • Aktorzy Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska, Marcin Czarnik

Polska w niedalekiej przyszłości. Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

Recenzje

60

"Eastern" to projekt z potencjałem. Nie wszystko się tutaj udało; mieliśmy piękny start, ale przed metą zabrakło paliwa i ten filmowy bolid musiał się wlec aż do finiszu. Szkoda, ale nie potrafię nie docenić tej produkcji.


?

Niby western, ale jednak trochę nasz, swojski, wschodni. A zarazem bardzo oryginalny i nowatorski. Taki jest właśnie debiutancki film Piotra Adamskiego — prawdziwa ozdoba tegorocznej "Panoramy" Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


?

Debiut Piotra Adamskiego pokazywany na festiwalu w Gdyni z powodzeniem mógłby znaleźć się w konkursie głównym. Zwłaszcza, że zwolniło się miejsce po tym, jak "Solid Gold" odpadł z wyścigu po Złote Lwy.


?

"Eastern" zawiera jedną z najlepszych scen grozy nakręconych we współpracy ze zwierzętami, jakie dane mi było w ostatnim czasie oglądać w kinie. Doceńcie choćby i za to. Jeśli nie macie lepszych powodów.


Proszę czekać…