Czarny Mercedes 2019

2019

Big 3bf9873f 8209 4b23 b79c a1b7901c7301
45
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
2
  • Polska premiera 04 paź 2019 (2019-10-04)
  • Światowa premiera 18 wrz 2019 (2019-09-18)
  • Gatunek Kryminał
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Janusz Majewski
  • Aktorzy Maria Dębska, Aleksandar Milicevic, Artur Żmijewski

Warszawa, listopad 1941 roku. W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta (Maria Dębska) – piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera (Artur Żmijewski). Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król (Andrzej Zieliński), funkcjonariusz współpracującej z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS (Aleksandar Milićević). Wśród podejrzanych znajduje się także nieco ekscentryczny hrabia Leon Przewiedzki (Andrzej Seweryn), który ma w zwyczaju podglądanie osób obecnych w mieszkaniu adwokata, szczególnie kobiet. W toku śledztwa nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej – Ernsta Kluge (Bogusław Linda). Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.

Recenzje

60

To dość kompetentny kryminał, który choć widać, że powinien dostać trochę więcej czasu (i dostanie w ramach serialu, chociaż po tych opiniach i w ramach porażki w kinach to już nie wiadomo), daje radę dać sporo przyjemności.


50

Sprezentowana nam plątanina intryg, choć warta prześledzenia, z pewnością zaskoczy niewielu. Kino nie do końca prawdomówne i szczere, lecz zdecydowanie nieprzeźroczyste!


40

Ładne filmowe opakowanie, które okazało się praktycznie puste.


30

"Czarny Mercedes" balansuje na wielu gatunkowych krawędziach, stoi w rozkroku i kluczy równocześnie; trudno o jeden opis nowego dzieła Janusza Majewskiego. Choć mistyfikacja jest tu celem i tematem – filmowe kłamstwo nie raz i nie dwa potyka się o...


Proszę czekać…