Judy 2019

2019

Big a03fb93d bae7 4c6e b57e 4838f949b88e
58
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 03 sty 2020 (2020-01-03)
  • Światowa premiera 30 sie 2019 (2019-08-30)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Musical, Romans
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Rupert Goold
  • Scenariusz Tom Edge
  • Aktorzy Renée Zellweger, Jessie Buckley, Rufus Sewell

Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda. Zmęczona życiem artystka, której największym pragnieniem jest zapewnienie spokojnego bytu swoim ukochanym dzieciom. Żyjąca marzeniami kobieta, która pogodziła się prawie z faktem, że najlepsze już za nią. I wtedy pojawia się niezwykła propozycja. Okazuje się, że w Londynie, Judy Garland wciąż jest wielką gwiazdą, a publiczność pragnie oglądać ją na najlepszych scenach. Czy Judy jest wciąż gotowa na kolejny skok w nieznane? Czy aby zapewnić szczęście dzieciom, zdecyduje się zostawić je na długie miesiące? Czy tajemniczy młody mężczyzna, może być tym na którego czekała całe życie?

Recenzje

70

Jedyna rzecz, która po seansie może irytować, to fakt, że mimo ogromnego nacisku położonego na bohaterkę, wciąż nie do końca udaje nam się naprawdę ją poznać. Czytaj więcej na https://film.interia.pl/recenzje/news-judy-zmierzch-gwiazdy-recenzja...


60

Sceniczny przepych, energia, gest i ruch. Rene Zellweger, która, o ile mi wiadomo, sama wykonywała wszystkie filmowe partie wokalne, jako Garland-performerka tchnie wielkim autentyzmem.


60

To mogło być coś więcej, niż spotkanie zapoznawcze. Niejednoznaczna postać, jednoznaczny film. Teatr jednej aktorki!


50

Ostatnie słowa Garland, które wypowiedziała ze sceny brzmiały: „Mam nadzieję, że o mnie nie zapomnicie”. W kontekście jej losów brzmią one jak wyznanie kogoś śmiertelnie uzależnionego od sławy – niepokoją. U Goolda tylko rozczulają.


50

Judy Garland, prawdziwa ikona kina, zasłużyła na tak dobrą kreację odtwarzającej ją aktorki, zasłużyła też, niestety, na znacznie lepszy film.


?

"Judy" to jest ten wielki comeback Zellweger, na który od lat czekaliśmy. Trudno wyobrazić sobie inną aktorkę (może poza Meryl Streep), która potrafiłaby udźwignąć ciężar Garland.


Proszę czekać…