Prawda 2019

La vérité 2019

Big 34ac658e aa95 4563 85bc 1da8faaa7cdd
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 06 mar 2020 (2020-03-06)
  • Światowa premiera 28 sie 2019 (2019-08-28)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Francja, Japonia
  • Reżyseria Hirokazu Koreeda
  • Scenariusz Hirokazu Koreeda
  • Aktorzy Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke

Fabienne (Catherine Deneuve), ikona kina, władczyni męskich serc. Publikuje swoje wspomnienia, które zachęcają jej córkę Lumir (Juliette Binoche) i jej rodzinę do przyjazdu z Nowego Jorku do Paryża, do domu jej dzieciństwa. Ale zjednoczenie wkrótce przerodzi się w konfrontację: ukryte prawdy, niepotwierdzone urazy. Fabienne kręci film science fiction, w którym gra starszą córkę wiecznie młodej matki. Połączenie rzeczywistości i fikcji zmusza matkę i córkę do odnalezienia się...

Recenzje

80

Prawda to wyzwanie. Opowieść nienachalna, pełna ostrego i zuchwałego humoru pokazująca, że w każdym domku jest pełno potworków.


80

"The Truth" to kino prawdziwie kobiece. Panowie zostają w nim sprowadzeni do roli służących: gotują, bawią się z dziećmi, zadowalają bohaterki w sypialni.


75

Andrzej Wajda zwykł mawiać, że kluczem do sukcesu filmu jest - obok pomysłu - dobór obsady. "Prawda" jest tego doskonałym przykładem. To właśnie dzięki dwóm głównym gwiazdom: Catherine Deneuve i Juliette Binoche - dzieło Hirokazu Kore-edy wybrzmie...


70

Koreeda jednak do niemalże dokumentalnego naturalizmu człowieka musi dodać szczyptę iluzji, zabarwiającej jego filmową codzienność ulotną baśniowością.


60

Japoński reżyser za mało wgryza się w temat i raczej nie prowokuje do refleksji. Jest w swojej strefie komfortu, ponownie opowiadając o relacjach rodzinnych.


Proszę czekać…