Wojna o prąd 2017

The Current War 2017

Big 9c86d2d3 5669 4b69 b2aa 9272b1b8b792
48
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
2
  • Polska premiera 11 paź 2019 (2019-10-11)
  • Światowa premiera 22 gru 2017 (2017-12-22)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Alfonso Gomez-Rejon
  • Scenariusz Michael Mitnick
  • Aktorzy Tom Holland, Katherine Waterston, Benedict Cumberbatch

Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z „X-Men: Apocalypse”). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.

Recenzje

60

Coś więcej, niż podrasowana biografia. Jest energia, ale to prąd bardziej stały, niż zmienny.


50

"Wojna…" pokazuje, że przełomowe odkrycia rzadko kiedy stanowią dzieło jednego człowieka. Zazwyczaj stoi za nimi sztab zapaleńców i marzycieli, którzy gotowi są spędzić całe lata w urągających zasadom BHP laboratoriach oraz warsztatach.


40

Wojna o prąd to nieudana produkcja, nie tylko z powodu przeciętnego scenariusza, ale również dlatego, że pomysły inscenizacyjne są w większości nietrafione i bezcelowe.


40

Rywalizacja o miano twórcy elektryfikacji mogła stać się elektryzującym dramatem kostiumowym. Mogła. Film Alfonsa Gomez-Rejona jest zapewne widowiskowy, z dobrą obsadą, ale zapętla się w nadmiarze kabli i wątków.


?

Choć Gomez-Rejon robił, co mógł, by ocalić "Wojnę o prąd" od zapomnienia, jego produkcja nie zapisze się w świadomości widzów. Koniec filmu, światła zgasły, pozostała jedynie ciemność.


Proszę czekać…