Joker 2019

2019

Big 3ea5e9fc c1d9 48f4 8819 098d7ea44e3f
87
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
12
Neutralne
0
Negatywne
0
  • Polska premiera 04 paź 2019 (2019-10-04)
  • Światowa premiera 31 sie 2019 (2019-08-31)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Dramat
  • Kraj USA, Kanada
  • Reżyseria Todd Phillips
  • Scenariusz Todd Phillips, Scott Silver
  • Aktorzy Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz

Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców uniwersum DC — Jokera po raz pierwszy na wielkim ekranie. Przedstawiony przez Phillipsa obraz kultowego czarnego charakteru, Arthura Flecka (Phoenix), człowieka zepchniętego na margines, to nie tylko kontrowersyjne studium postaci, ale także opowieść ku przestrodze w szerszym kontekście.

Recenzje

100

Występ Phoenixa zasługuje na najwyższe laury i trwającą godziny owację na stojąco.


95

„Joker” to tytuł tylko dla dorosłych. Oprócz bardzo poważnego tonu i mrocznych myśli głównego bohatera, mamy tu kilka scen realistycznie zaprezentowanej przemocy.


90

To nie jest film superbohaterski. To nie jest też film o anty bohaterze. Ani nawet o arcyłotrze. To, podobnie jak Marvelowski „Logan”, film o człowieku.


90

Smutne kino przepełnione śmiechem. Opowieść o niezwyczajny szaleństwie.


90

Film o początkach kariery księcia zbrodni z Gotham City okazał się jednak dokładnie tym, co obiecywali jego twórcy. To jednocześnie studium obłędu oraz niepokojący portret miasta-molochu pogrążającego się w chaosie. I kto się śmieje ostatni?


90

Szalenie ryzykowne przedsięwzięcie zaowocowało jednym z najlepszych obrazów tego roku i ścisłym topem w kategorii "geneza bohatera".


85

Jest miarą wielkiego osiągnięcia Phillipsa, że tragizm Jokera wciela prawdę o psychozie współczesnego społeczeństwa, jego rozwarstwieniu i nieskrępowanym chaosie. Trudno sobie wybić to odczytanie z głowy.


85

Ryzykowne przedsięwzięcie, na które zdecydował się Phillips, zaowocowało czymś niezwykłym. Filmem na podstawie komiksu, którego nie wstydzą się pokazywać największe festiwale na świecie.


80

Joker to dobre kino, które przeżywa się wraz z postacią na ekranie.


80

Joker to klasyczny przykład teatru jednego aktora. Joaquin Phoenix przyciąga, nie skupia, a wręcz pożera uwagę widza hipnotyzując swoim aktorstwem na pełne dwie godziny seansu, a w wielu przypadkach pewnie i na dłużej.


80

Rewelacyjny Joaquin Phoenix i dołujący obraz upadku człowieka, który został opluty przez rzeczywistość.


80

„Joker” jest filmem wybitnym, choć momentami osuwa się w niepotrzebną dosadność i łopatologię. Gdzieniegdzie cierpi na braki w subtelności i nadmierną skłonność do metaforyzowania.


?

Rewelacyjny "Joker" to zbiór lęków i frustracji, które obśmiane nie tracą swoich mrocznych właściwości. Wystarczy jedna iskra, by komik stał się niebezpiecznym zabójcą.


Proszę czekać…