Angelo 2018

2018

Big 6e495cc6 b9da 4208 aa31 76e543c20fbf
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 29 lis 2019 (2019-11-29)
  • Światowa premiera 08 wrz 2018 (2018-09-08)
  • Gatunek Dramat, Historyczny
  • Kraj Austria, Luksemburg
  • Reżyseria Markus Schleinzer
  • Scenariusz Alexander Brom, Markus Schleinzer
  • Aktorzy Makita Samba, Alba Rohrwacher, Larisa Faber

Afrykański emigrant zostaje wybrańcem pewnej Hrabiny, która pragnie czarnego chłopca „uczynić człowiekiem”. Angelo ma świecić przykładem: udowodnić, że wychowanie pod okiem „oświeconych Europejczyków” skutkuje ogładą i podporządkowaniem „dzikiego”. Wiele lat później wybielony kulturowo Afrykańczyk wiąże się z białą kobietą.

Recenzje

70

Dzięki najduszniejszemu z formatów obrazu, prostokątnemu 4:3, statycznym kadrom, długim ujęciom oraz naturalnemu oświetleniu, reżyser nie tylko radzi sobie z ograniczeniami budżetu. Przede wszystkim, skutecznie podpina nas pod percepcję bohatera, ...


80

Angelo to kino bardzo aktualne, z bardzo fatalistycznym i smutnym wydźwiękiem. Temat rasizmu jest tematem dotyczącym ogólnie kondycji człowieczeństwa.


70

Chociaż akcja filmu dzieje się w osiemnastym wieku, odwołania do obecnej sytuacji są bardzo czytelne. Samo dzieło bywa natomiast równie nieprzyjemne w odbiorze, co szeroko komentowany debiut. I nie jest to zarzut.


?

Niewątpliwie ma szansę znaleźć grono swoich zwolenników, którzy będą zachwycać się jego estetyką, stonowanością i przekazem, jaki niesie. Natomiast dla innych stanie się kolejnym z filmów, który choć porusza ważne zagadnienia jawi się jako zwyczaj...


60

Schlaizner bezlitośnie dokumentuje każdy ruch tej kulturowej armii. Wskazuje na pozorną dobrotliwość i dobre intencje.


Proszę czekać…