Polityka 2019

2019

Big 9378023d 3eda 4579 82ea 8558c4e1a5fe
24
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
7
  • Polska premiera 04 wrz 2019 (2019-09-04)
  • Światowa premiera 03 wrz 2019 (2019-09-03)
  • Gatunek Dramat, Obyczajowy
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Patryk Vega
  • Scenariusz Olaf Olszewski
  • Aktorzy Daniel Olbrychski, Iwona Bielska, Andrzej Grabowski

W „Pitbullu” Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie” wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Bezkompromisowa „Polityka” odpowiada na te pytania. To film o przedstawicielach wszystkich frakcji i ugrupowań politycznych w Polsce, o rządzących i opozycji, o świeckich liderach i politykach w sutannach.

Recenzje

40

Film Vegi operuje na bardzo powierzchniowym poziomie. Skupiamy się na przywarach i niecnotach poszczególnych polityków, nie na systemowych mechanizmach, psujących polską demokrację.


30

Vega swoim widzom zwyczajnie pokazuje tyłek.


30

"Polityka" wbrew głośnym zapowiedziom nie ma w sobie niczego co zmieniło by sposób postrzegania władzy przez obywateli. Ten film niczego nie zmieni.


20

Z dużej chmury mały deszcz, czyli Patryk Vega przynudza przez ponad dwie godziny .


20

Polityka to kino męczące, pozbawione krzty artyzmu. Patryk Vega próbując zrobić film na poważnie wyzbył się swojego największego atutu - rozrywkowego ducha, który zakorzenił się tak mocno w jego poprzednich produkcjach.


20

Inscenizacja jest niechlujna, zdjęcia niedbałe, scenografia nie istnieje. Kolejne sekwencje zdają się realizowane w pośpiechu, najprawdopodobniej bez dubli.


5

Miałem dość dużą nadzieję dostania po raz kolejny czegoś, co mój wewnętrzny masochista strawi bardzo dobrze i wróci do domu bez efektów ubocznych. Dostałem natomiast rzecz, przy której Botoks to arcydzieło.


?

W "Polityce" Patryka Vegi nie brakuje łopatologii. Całość szyta jest grubymi nićmi, a logika wielokrotnie ustępuje miejsca fantazji scenarzysty.


?

Najnowszy film Patryka Vegi „Polityka” nie wywoła zapowiadanego trzęsienia ziemi w polskiej polityce i raczej nie wywróci wyborczego stolika. Sprawić może za to, że zwykli ludzie z jeszcze większą niechęcią popatrzą na liderów partyjnych, którym a...


?

Niezgrabna, z czasem nużąca, co istotne nieśmieszna, a wręcz ponura próba uchwycenia tego, co polityka robi z ludźmi. Na końcu natomiast pompatyczny i dość naiwny apel do obywatelskiego sumienia.


Proszę czekać…