Mowa ptaków 2019

2019

Big 461a6c9e 393a 4707 bd68 1cb2b60ba73c
76
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 27 wrz 2019 (2019-09-27)
  • Światowa premiera 01 sie 2019 (2019-08-01)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Xawery Żuławski, Piotr Kielar
  • Scenariusz Andrzej Żuławski
  • Aktorzy Sebastian Fabijański, Eryk Kulm, Jaśmina Polak

Tytułowa Mowa ptaków jest językiem, jakim posługują się wykluczeni z agresywnej, hałaśliwej większości: dręczony przez dzieci nauczyciel historii, wyrzucony z pracy polonista, trędowaty kompozytor, dziewczyna sprzątająca w domu bankiera, szpotawa kwiaciarka i zafascynowana kinem uczennica. Zepchnięci na out przez reprodukujący bezmyślność system, przez skandujące „Nie-na-wi-dzę! Nie-na-wi-dzę!” stadionowe bandy nazioli; na swoją obronę mają tylko ironię, kwiaty i cytaty z klasyków.

Recenzje

80

Żuławski rozmawia z Żuławskim, czyli szalone i bezczelne kino z doskonałą rolą Sebastiana Fabijańskiego.


?

W "Mowie ptaków" Xawerego Żuławskiego, ojciec reżysera przemówił na nowo językiem przefiltrowanym przez wrażliwość syna. Efekt jest niezwykły.


100

Całkowicie bezlitosny wobec niepohamowanej konsumpcji dóbr, a postępującego niedożywienia umysłu i ducha. Art-hardcore ma swojego ambasadora w Polsce. Wariaci z miasta wariatkowa.


70

"Mowa ptaków" – mimo że uwierająca i pozornie pretensjonalna – na tle tegorocznych dokonań polskiego kina pozostaje jednak czymś inspirującym i osobnym. Nawet jeśli świergot "żuławszczyzny" to dla nas tylko przebrzydłe krakanie na puszczy.


90

Tego typu filmów nie kręcono nad Wisłą od naprawdę wielu lat i choćby z tego powodu zasługuje Mowa ptaków na najwyższe uznanie.


?

“Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego to jeden z najmocniejszych polskich filmów ostatnich lat. Przez odważne odniesienia do historii z pewnością podzieli publiczność.


30

Niestety, chaos pożarł treść - w tym szaleństwie nie ma metody.


90

Dostaliśmy film z gigantycznym potencjałem do wielokrotnego powtarzania, który z każdym razem stawać się będzie jeszcze lepszy. Musicie to zobaczyć!


70

„Mowa ptaków” to filmowy krzyk, pełen gniewu, beznadziei i rozpaczy.


Proszę czekać…