(Nie)znajomi 2019

2019

Big 44341285 632b 4ad5 acee 781360b72946
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 27 wrz 2019 (2019-09-27)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Tadeusz Śliwa
  • Aktorzy Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Aleksandra Domańska

Pomysł jednego z biesiadujących na zabawną z początku grę polegającą na odczytywaniu wiadomości z telefonu na głos przy wszystkich, zmieni sielankową i przyjacielską atmosferę w dramatyczną historię o współczesnej dulszczyźnie i pozorach. Kolacja przestanie być najważniejsza, a każdy kęs zacznie przechodzić przez gardło coraz trudniej.

Recenzje

80

"(Nie)znajomi" zachwycają i bawią od pierwszych minut. Salwy śmiechu są gwarantowane, ale w pewnym momencie uświadamiamy sobie jak smutny i prawdziwy jest to obraz.


75

"(Nie)znajomi" okazują się przyjemnym i inteligentnym kinem, które doskonale portretuje przywary współczesnej - nie tylko polskiej - klasy średniej oraz uczciwe spogląda na kilka światopoglądowych kwestii.


75

To remake, który wysłany ładną paczką powinien trafić prosto do siedziby Disneya. Z pozdrowieniami i podpisem w stylu – Tak powinno się robić remake.


70

Nieznajomi to efektowna, nie efekciarska robota. Wyprasza z mieszkania sztuczności i do tego samego zmusza swoich bohaterów.


70

Film Śliwy, obsadzony bez pudła i czerpiący narracyjną energię z bezpretensjonalnego tekstu, to zaproszenie do introspekcji, od której nie rozbili Was głowa. Pamiętajcie tylko, żeby wyłączyć telefony.


70

Zupełnie nie spodziewałem się, że polski remake włoskiego filmu z 2017 roku okaże się być lepszy od oryginału.


70

Jego siłą jest obłędna obsada oraz znakomite ucho reżysera do dowcipu i umiejętność splatania w nierozerwalny supeł humoru i dramatu.


70

Reżyser pod płaszczem dobrej atmosfery kryje wiele uprzedzeń i życiowych bolączek. Demaskuje nowobogacką klasę, która z impetem chciałaby zawładnąć światem, a przy okazji spłacić kolejną ratę kredytu.


60

Może nie jest to film twórczy, ale nie brak mu momentów humorystycznych i ogólnie pozostawia całkiem dobre wrażenie.


50

Kino odtwórcze, ale solidnie i starannie zrobione.


Proszę czekać…